Connect with us

Последни

Странски банкипред 2 часа

UniCredit го продаде НПЛ портфолиото во Бугарија за 50 милиони евра

Италијанската банкарска и финансиска групација „UniCredit“ во понеделникот објави дека го продала кредитното портфолио на својата бугарска единица „UniCredit Bulbank“...

Повеќе Вести

Останато

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange