Connect with us

Домашни банки

Никола Џамбазовски се стекна со 120 обични акции од Комерцијална банка АД Скопје

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје, согласно Правилата за котација, објави известување кое е поврзано со ценовно чувствителна информација.

Комерцијална банка АД Скопје известува дека г-н Никола Џамбазовски, Главен директор за продажба и развој и Член на Управниот одбор, се стекна со 120 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје.” – се вели во објавата.

Согласно пресметките на Банкарство, просечната вредност по акција на ден 01.08.2023 година согласно податок од Македонска берза изнесувала 12.197,00 денари, што значи дека блок трансакцијата за 120 обични акции изнесувала 1.781.250,00 денари или приближно 28.970 евра.

Домашни банки

Комерцијална банка прогласена за „Банка на годината во 2023“ од магазинот The Banker

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје е прогласена за „Банка на годината во 2023 година во Република Северна Македонија“ од угледниот финансиски магазин The Banker. Оваа престижна награда и е доделена на Комерцијална банка по јубилеен 10-ти пат. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Личниот пристап кон клиентите е клучен за градење доверба

Објавено

на

Банките се двигатели на секоја економија, а нивната одговорност кон клиентите е повеќеслојна и поеднакво се однесува и на бизнисите (правните лица) и на поединците (физичките лица). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Доделен автомобилот TESLA на среќниот добитник во наградната игра на Стопанска банка АД – Скопје

Објавено

на

Најсреќниот добитник во големата наградна игра на Стопанска банка, Ацо Савиќ, вчера (23 ноември) пред просториите на Банката во центарот на Скопје ги доби клучевите од новиот автомобил TESLA model 3. Автомобилот е главната награда од наградната игра на Стопанска банка со Mastercard платежните картички „Најбрзо до Тесла возило со СБ”, која траеше од 1 јули до 31 октомври. (more…)

Продолжи со читање

Популарно