Connect with us

Домашни банки

Уште една нова дигитална услуга од Комерцијална банка – активирање Интернет банка со електронска идентификација OneID

Објавено

на

Многу едноставно и без посета на шалтер, направете ги вашите лични финансии достапни во секое време и од секое место! Сега, може да активирате Интернет банка на Комерцијална банка преку електронска идентификација со OneID. Така добивате пристап од далечина до банкарски услуги и можност за вршење трансакции 24/7, по ваша желба и потреба.

Активирањето Интернет банка со електронска идентификација OneID преку веб-страницата на банката ви дозволува максимална слобода и задоволство. Станувате корисник на Интернет банка со неколку клика и влегувате во светот на одговорни и привилегирани лични финансии.

Интернет банката на Комерцијална банка ви овозможува:

  • неограничен увид во состојбата на вашите сметки
  • вршење банкарски трансакции секогаш кога имате потреба од нив
  • пристап до голем број банкарски услуги во кој било период од денот
  • од 60 % до 80 % пониски надоместоци за трансакции отколку на шалтер
  • максимално безбедни трансакции и заштита на вашите податоци

Ова е уште една услуга со која Комерцијална банка, како лидер на пазарот, овозможи практична примена на услугата електронска идентификација во вашите секојдневни финансиски трансакции. Со употреба на електронската идентификација OneID, без посета на шалтер, веќе може да ажурирате лични податоци, а наскоро ќе може отворите платежна сметка во Комерцијална банка, како и да поднесете барање преку Интернет банка за дозволено пречекорување на сметка и за потрошувачки кредит.

Вашите секојдневни финансиски обврски не мора да бидат товар на вашето слободно време и на вашето задоволство. Услугата електронска идентификација и Интернет банката на Комерцијална банка ги прават вашите финансиски трансакции брзи и ефикасни без посета на шалтер. А корисничкото задоволство и безбедноста ги задржуваат како врвен приоритет.

Дознајте повеќе на следниот линк.

Домашни банки

Комерцијална банка е најпосакуван работодавач во 2023 во категоријата Банкарство и финансии

Објавено

на

Комерцијална банка е прогласена за Најпосакуван работодавач во 2023 година во категоријата Банкарство и финансии од страна на платформата Vrabotuvanje.com.

Банката е особено горда на оваа награда затоа што е признание за задоволството и успехот на вработените, кои се еден од нејзините најсилни и највредни ресурси.

Изборот е направен врз основа на интересот на потенцијалните вработени за отворените работни позиции во Банката, како и врз база на анкетите спроведени на веб-страницата на Vrabotuvanje.com за испитување на јавното мислење.

Д-р Маја Стевкова Штериева, Главен финансов директор и член на Управниот одбор на Комерцијална банка, во име на целиот менаџмент на Банката изрази голема благодарност за доделената награда.

„Огромна благодарност и до сите вработени за нивниот придонес, посветеност и професионализам, со кои секојдневно излегуваат во пресрет на потребите на клиентите. Комерцијална банка е горда на КБ тимот и продолжуваме заедно понатаму кон нови успеси затоа што дефинитивно така е полесно“, истакна д-р Стевкова Штериева.

Признанијата за најдобрите работодавачи во земјава во 8 категории беа доделени вчера вечер на свечениот настан „Работодавач на годината”, организиран од страна на Vrabotuvanje.com.

Продолжи со читање

Домашни банки

Општина Центар започна со изградба нов плоштад во соработка со Стопанска банка АД – Скопје

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје 80 години создава трајни вредности за нашата заедница. Преку општествено одговорните активности Банката неуморно донира, спонзорира, но и активно делува за подобра животна средина, поголема инклузивност и мобилност.

Денес, во соработка со Општина Центар  го најавува почетокот на изведба на ново урбано катче, нов плоштад, за чии потреби веќе е ограден просторот на аголот од ул. „Михаил Цоков“ и ул. „Орце Николов“ во Дебар Маало.

Модерната конструкција наречена „Урбан атрактор“ опфаќа површина од 56m2 за релаксација и одмор на граѓаните и ќе го збогати јавниот простор со платформа со неправилни облици, клупи, зеленило и паркинг за велосипеди.

Продолжи со читање

Домашни банки

КБ пакети – сѐ во едно за пониска цена и уште поголеми поволности

Објавено

на

Плати помалку, а добиј повеќе со КБ Стандард, КБ Плус или КБ Бонус и уживај во современото банкарство на Комерцијална банка.

Избери КБ пакет каков што најмногу ти одговара и добиј ефикасни, брзи и поевтини банкарски производи и услуги.

КБ пакетот го користиш секој ден, а го плаќаш еднаш месечно и тоа во симболичен износ.

КБ пакетите се вистинскиот избор за секој што има платежна сметка во денари и во девизи, користи мБанка и Интернет банка, поседува дебитни и кредитни картички, сака да плаќа со Google Pay и Garmin Pay или на рати без камата со дебитните картички, има потреба од дозволено пречекорување и, најважно од сѐ, сака да има целосна контрола на личните финансии.

Секој КБ пакет може да го активираш со едноставно пополнување барање во најблиската експозитура на Комерцијална банка.

Доколку немаш сметка во Комерцијална банка, можеш да ја отвориш онлајн на лесен и брз начин со електронска идентификација преку OneID, а пакетот може да го активираш при подигање на дебитната картичка во избраната експозитура.

Дознај повеќе и избери го твојот омилен КБ пакет на следниот ЛИНК.

Продолжи со читање

Популарно