Connect with us

Домашни банки

ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Ѓорче Петров

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ја прошири својата деловна мрежа со отворање нова експозитура во Општина Ѓорче Петров во Скопје на ул. „Мице Козар“ бр. 1.
Експозитурата ќе работи секој работен ден, од понеделник до петок, со работно време од 8:00 до 16:00 часот.

На новата локација, Банката ќе им овозможи на физичките и на правните лица сеопфатни банкарски услуги, со конкурентни и поволни услови.

„Со особено задоволство,  денес, свечено го означуваме почетокот на работата на новата експозитура на ТТК Банка АД Скопје на уште една атрактивна локација во Скопје, во Oпштина Ѓорче Петров. Наша цел е да им понудиме на нашите корисници што е можно подостапни производи и услуги и да им овозможиме брзa и ефикасна поддршка при реализација на нивните финансиски цели и потреби. ТТК Банка АД Скопје континуирано работи на својот раст, развивајќи и модернизирајќи ги своите производи и услуги, a исто така минатата година значајно ја прошири и мрежата банкомати којашто достигна над 80 локации’’ – истакна претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка АД Скопје, проф. д-р Драгољуб Арсовски.

Со отворањето на новата експозитура, ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа на вкупно 30 локации, од кои 9 во Скопје, а останатите 21 надвор од главниот град.

Тековно сите корисници имаат можност да го користат електронското банкарство TTK E-bank и мобилното банкарство TTK M-bank без трошоци за активирање и за месечно одржување.

Банката, со својата стабилна пазарна позиција и потврден капацитет, континуирано остварува позитивни резултати. Еден од главните приоритети на ТТК Банка АД Скопје продолжува да биде постојаното вложување во новата технологија и понуда на брзи, поволни, едноставни и достапни производи и услуги.

Домашни банки

Комерцијална банка е најпосакуван работодавач во 2023 во категоријата Банкарство и финансии

Објавено

на

Комерцијална банка е прогласена за Најпосакуван работодавач во 2023 година во категоријата Банкарство и финансии од страна на платформата Vrabotuvanje.com.

Банката е особено горда на оваа награда затоа што е признание за задоволството и успехот на вработените, кои се еден од нејзините најсилни и највредни ресурси.

Изборот е направен врз основа на интересот на потенцијалните вработени за отворените работни позиции во Банката, како и врз база на анкетите спроведени на веб-страницата на Vrabotuvanje.com за испитување на јавното мислење.

Д-р Маја Стевкова Штериева, Главен финансов директор и член на Управниот одбор на Комерцијална банка, во име на целиот менаџмент на Банката изрази голема благодарност за доделената награда.

„Огромна благодарност и до сите вработени за нивниот придонес, посветеност и професионализам, со кои секојдневно излегуваат во пресрет на потребите на клиентите. Комерцијална банка е горда на КБ тимот и продолжуваме заедно понатаму кон нови успеси затоа што дефинитивно така е полесно“, истакна д-р Стевкова Штериева.

Признанијата за најдобрите работодавачи во земјава во 8 категории беа доделени вчера вечер на свечениот настан „Работодавач на годината”, организиран од страна на Vrabotuvanje.com.

Продолжи со читање

Домашни банки

Општина Центар започна со изградба нов плоштад во соработка со Стопанска банка АД – Скопје

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје 80 години создава трајни вредности за нашата заедница. Преку општествено одговорните активности Банката неуморно донира, спонзорира, но и активно делува за подобра животна средина, поголема инклузивност и мобилност.

Денес, во соработка со Општина Центар  го најавува почетокот на изведба на ново урбано катче, нов плоштад, за чии потреби веќе е ограден просторот на аголот од ул. „Михаил Цоков“ и ул. „Орце Николов“ во Дебар Маало.

Модерната конструкција наречена „Урбан атрактор“ опфаќа површина од 56m2 за релаксација и одмор на граѓаните и ќе го збогати јавниот простор со платформа со неправилни облици, клупи, зеленило и паркинг за велосипеди.

Продолжи со читање

Домашни банки

КБ пакети – сѐ во едно за пониска цена и уште поголеми поволности

Објавено

на

Плати помалку, а добиј повеќе со КБ Стандард, КБ Плус или КБ Бонус и уживај во современото банкарство на Комерцијална банка.

Избери КБ пакет каков што најмногу ти одговара и добиј ефикасни, брзи и поевтини банкарски производи и услуги.

КБ пакетот го користиш секој ден, а го плаќаш еднаш месечно и тоа во симболичен износ.

КБ пакетите се вистинскиот избор за секој што има платежна сметка во денари и во девизи, користи мБанка и Интернет банка, поседува дебитни и кредитни картички, сака да плаќа со Google Pay и Garmin Pay или на рати без камата со дебитните картички, има потреба од дозволено пречекорување и, најважно од сѐ, сака да има целосна контрола на личните финансии.

Секој КБ пакет може да го активираш со едноставно пополнување барање во најблиската експозитура на Комерцијална банка.

Доколку немаш сметка во Комерцијална банка, можеш да ја отвориш онлајн на лесен и брз начин со електронска идентификација преку OneID, а пакетот може да го активираш при подигање на дебитната картичка во избраната експозитура.

Дознај повеќе и избери го твојот омилен КБ пакет на следниот ЛИНК.

Продолжи со читање

Популарно