Connect with us

Домашни банки

Шпаркасе Банка организира Академија – „Млад банкар”

Објавено

на

Во рамките на платформата #кариерабезбариера, Шпаркасе Банка организира Шпаркасе Академија – „Млад банкар” во периодот – ноември и декември 2023. Пријави се за учество и стекни се со нови знаења и вештини, искористи ја оваа шанса да ја лансираш својата кариера.
Програмата се состои од едукативен и компетитивен дел во кои учесниците ќе имаат можност да следат предавања и обука од стручни лица од областа, но и тимски да се натпреваруваат меѓусебно со сопствени проекти, развиени за времетраење на школата. За најдобриот тим следува награда!


Повикот е отворен за сите заинтересирани студенти (Економски, Организациски и сродни студии) кои можат да се пријават онлајн со испраќање на CV на MLhrsMAK@sparkasse.mk, во периодот од 14.08.2023 до 31.08.2023 година.

Бројот на учесници е ограничен на 20 студенти кои по завршувањето на академијата ќе се стекнат со сертификат за учество.

Домашни банки

Комерцијална банка прогласена за „Банка на годината во 2023“ од магазинот The Banker

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје е прогласена за „Банка на годината во 2023 година во Република Северна Македонија“ од угледниот финансиски магазин The Banker. Оваа престижна награда и е доделена на Комерцијална банка по јубилеен 10-ти пат. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Личниот пристап кон клиентите е клучен за градење доверба

Објавено

на

Банките се двигатели на секоја економија, а нивната одговорност кон клиентите е повеќеслојна и поеднакво се однесува и на бизнисите (правните лица) и на поединците (физичките лица). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Доделен автомобилот TESLA на среќниот добитник во наградната игра на Стопанска банка АД – Скопје

Објавено

на

Најсреќниот добитник во големата наградна игра на Стопанска банка, Ацо Савиќ, вчера (23 ноември) пред просториите на Банката во центарот на Скопје ги доби клучевите од новиот автомобил TESLA model 3. Автомобилот е главната награда од наградната игра на Стопанска банка со Mastercard платежните картички „Најбрзо до Тесла возило со СБ”, која траеше од 1 јули до 31 октомври. (more…)

Продолжи со читање

Популарно