Connect with us

Последни

Останатопред 2 days

ММФ: Украина може да ја избегне хиперинфлацијата, најважен е тајмингот на помошта

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Кристалина Георгиева, денеска изјави дека „станува пооптимистична” дека договорот меѓу седумте најголеми светски економии...

Повеќе Вести

Останато