Connect with us

Компании

Wizz Air ја менува политиката за багаж за една недела

Објавено

на

Wizz Air, најбрзорастечката авиокомпанија во Европа и водечка нискобуџетна компанија во Централна и Источна Европа, љубезно ги потсетува сите патници кои патуваат со авиокомпанијата дека по 1 ноември 2018 година нејзината нова и транспарентна багажна политика за цел олеснување на патувањето за патниците и намалување на одложувањата поврзани со багажот за сите летови на Wizz Air, ќе стапи на сила за една недела.

Од 1 ноември секој патник има право да понесе една бесплатна рачна торба (40x30x20 cm) во кабината, додека оние патници кои купуваат WIZZ Priority ќе имаат можност да носат мал куфер (55x40x23 cm) исто така во кабината. Врз основа на повратните информации од купувачите и менувањето на патните правци, Wizz Air воведе куфер со тежина од 10 килограми за check-in за поудобно патувачко искуство со цени почнувајќи од околу 7 евра.

Новата политика на авиокомпанијата за јасен и фер багаж е политика на избор за нашите патници, бидејќи им овозможува на клиентите на WIZZ да одберат помеѓу повеќе од 50 варијации на багаж за носење во кабина и за check-in врз основа на нивните индивидуални преференции.

Ние ги охрабруваме нашите патници да се спакуваат паметно и да купат WIZZ Priority, кој вклучува торба за во кабина (40x30x20 см), мал куфер (55x40x23 cm) за во кабина, приоритетен check-in и приоритетен влез во авионот почнувајќи од 5 евра.

Резервациите без WIZZ Priority направени пред 10 октомври за периодот на патување по 1 ноември 2018 година ќе бидат надградени со бесплатен 10кг check-in куфер, додека резервациите со check-in багаж ќе бидат надградени со WIZZ Priority.

Wizz Air верува дека овој транспарентен и јасен пристап кон багажната политика ќе придонесе за поудобно и побрзо влегување во авион и подобро искуство на клиентите. Со поголема сигурност дека торбата може да се вклопи во кабината и нов, поширок избор на големина и тежина на оптоварување на багаж, патниците сега имаат неверојатен асортиман на комбинации од кој што можат да одберат.

Јохан Ајдаген, главен маркетинг директор на Wizz Air, додаде: “Останува уште една недела додека не стапи на сила нашата нова, транспарентна и фер багажна политика. Таа нуди најширок избор на багаж за нашите патници, притоа овозможувајќи бесплатна торба за во кабина за секој патник. Почнувајќи од 1-ви ноември, процесот на влез во авион ќе го направиме полесен, а со тоа и поудобен, континуирано нудејќи најниски можни цени низ нашата широка мрежа од 143 дестинации во 44 земји. “

Компании

Оглас за вработување во ТИГО Фајнанс

Објавено

на

Финансиско друштво ТИГО Фајнанс ДООЕЛ Скопје е водечко финансиско друштво во мисија да го зајакне присуството на пазарот и воедно да ја задржи улогата на иновативна, fintech компанија. Промовираме бизнис етика, нудиме know-how од вистински професионалци.

Нашите амбиции за 2019 година се предизвикувачки, а поради тоа отвораме можност за вработување на докажан и посветен Менаџер за развој на мрежа на подружници, кој е спремен да препознае прилика, да работи неуморно и да биде целосно одговорен за одделот за експанзија. Одлично организиран, ориентиран кон детали, како и спремен за работа под притисок.

Менаџер за развој на мрежа на подружници

Вистинскиот кандидат за оваа позиција е проактивен, флексибилен и ориентиран кон резултати, притоа имајќи позитивен став со цел градење на успешна компанија.

 Позицијата вклучува:

 • Изготвување на стратегија за проширување мрежа на подружници согласно податоци кои ќе бидат дадени на располагање (логистика, гео-позиција, маркетинг)
 • Самостојно барање на терен и избор на локации за нови подружници
 • Планирање на внатрешно и надворешно уредување на подружницата (вклучително мебел, осветлување, систем за греење/ладење, рекламен материјал, инсталација и слично)
 • Прибирање понуди од изведувачи и преговарање за услови
 • Организација и надзор за време на изведба, како и контрола на квалитет
 • Секојдневно одржување на подружници преку креирање база на соработници за разни потреби
 • Често патување во други градови надвор од Скопје
 • Соработка со менаџментот на секое ниво со цел утврдување потреби за нови подружници

 Профил на кандидат:

 • Завршено соодветно образование (Архитектонски факултет/Градежен факултет ќе се смета за предност)
 • Изработка на скица и предмер пресметка за внатрешно уредување ќе се смета за предност
 • Релевантно искуство од најмалку 2 години
 • Искуство во проектирање и внатрешен дизајн
 • Предност имаат кандидати со искуство од банки, осигурителни компании, обложувалници, казина, телекомуникациски сектор, ланци на маркети
 • Преговарачки вештини
 • Задолжително познавање на англиски јазик
 • Возачка дозвола Б категорија

 Мотивација:

 • Компетитивна фиксна плата + бонус
 • Дополнителен финансиски пакет со годишни бонуси
 • Лап топ, службен телефон
 • Службено возило на располагање
 • Динамични работни услови во брзорастечка компанија

Доколку сте спремни за нов предизвик, Ве молиме испратете Ваша биографија и мотивационо писмо на македонски јазик преку полето Брза Апликација.

Изборот ќе се изврши согласно условите и роковите во Законот за работните односи. ТИГО Фајнанс го задржува правото да не избере ниту еден кандидат.

Со самото аплицирање, кандидатот се согласува неговите лични податоци наведени во биографијата и мотивационото писмо да бидат чувани во базата на податоци и обработувани од ТИГО Фајнанс во рок од 6 месеца од денот на истекот на рокот за избор. Кандидатот има право во секое време да ја повлече дадената согласност за чување и обработка на неговите лични податоци согласно Законот за заштита на лични податоци.

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во МЕККЕН СКОПЈЕ

Објавено

на

Оглас за вработување на Акаунт Менаџер во Меккен Скопје.

Потребни квалификации:

 • Универзитетска диплома
 • Најмалку три години работно искуство во агенција или компанија (искуство во агенција е предност)
 • Искуство во водење проекти
 • Менаџирање со време, менаџирање со ресурси
 • Раководење со тимови, брифирање, јасно поставување и следење рокови
 • Одлични презентациски и комуникациски вештини
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Способност за аналитичко размислување,изведување заклучоци, следење трендови
 • Способност за вршење на повеќе задачи истовремено
 • Подготвеност за тимска работа

Нудиме можност за професионален и личен развој, работа во динамична и инспиративна средина и можност за постојано напредување.

Ако ги имате потребните квалификации и сте подготвени за нови предизвици испратете Ваше CV најдоцна до 26.02.2019 година на e-mail адреса: hr@ifmccann.com.

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор ќе бидат контактирани.

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Порше Брокер А.Д. Скопје

Објавено

на

Порше Брокер А.Д. Скопје објавува

ОГЛАС

за вработување на
Брокер во осигурување во Скопје (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange