Connect with us

Платежни картички

Visa и MasterCard ја прекинуваат работата во Русија поради инвазијата на Украина

Објавено

на

Aмериканските мултинационални корпорации за финансиски услуги „Visa“ и „Mastercard“ објавија дека донеле одлука за престанок на работењето со Русија поради инвазијата на оваа земја врз Украина.

Според соопштението, компанијата „Mastercard“ одлучила да ги прекине услугите на својата мрежа во Русија приклучувајќи се на актуелните санкции против Русија.

„Со оваа акција, картичките издадени од руските банки повеќе нема да бидат поддржани од мрежата на MasterCard“, се вели во соопштението на компанијата.

И американската компанија „Visa“ објави дека донела одлука да ја прекине работата на територијата на Русија.

„Врз основа на одлуката која стапува на сила веднаш, Visa ќе работи со своите клиенти и партнери во Русија за да ги прекине сите трансакции во наредните денови. Откако ќе се завршат сите започнати трансакции, Visa картичките издадени во Русија веќе нема да функционираат надвор од таа земја, а сите Visa картички издадени од финансиски институции надвор од Русија нема да можат да се користат во рамките на Руската Федерација“, соопшти компанијата.

Платежни картички

PAY AND GET – Плаќањето се исплати!

Објавено

на

Кампања наменета за иматели на кредитни картички за физички лица издадени од Халкбанк АД Скопје од брендот Mastercard (Mastercard Standard, Mastercard Credit Contactless и Mastercard World Contactless) преку платформата Pay and Get Rewards – алатка во системот за наградување на Mastercard. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Аплицирајте до 15.09.2022 за Mastercard кредитна картичка од Комерцијална банка без надомест и без годишна членарина за првата година

Објавено

на

Вистинска слобода во изборот ви носат Mastercard кредитните картички од Комерцијална банка. А, до 15.09.2022 се нудат без надомест за аплицирање и без годишна членарина за првата година за основната картичка. Уживајте во својата слобода и изберете ја картичката што најмногу ви одговара – Mastercard StandardMastercard Revolving или Mastercard Skopje City Mall. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка со промотивна кампања за Mastercard Business картички – „За бизнис и задоволство“

Објавено

на

Од денеска, НЛБ Банка започнува промотивна кампања наменета за сите правни лица, постоечки и нови корисници на кредитни и дебитни Mastercard Business картички. (more…)

Продолжи со читање


Популарно