Connect with us

Странски банки

UniCredit: Раст на бројот на трансакции преку мобилно банкарство за 71%

Објавено

на

„UniCredit” банка им препорачува на своите клиенти да користат дигитални канали уште од почетокот на пандемијата, со цел да ја намалат потребата за физички контакт и со тоа да придонесат во спречување на ширење на вирусот.

Дури и за оние кои претходно не ги користеле овие услуги, банката обезбеди инсталирање на мобилна апликација без да доаѓаат во филијалата, овозможувајќи кратка обука на Интернет. Покрај тоа, се отворија специјални телефонски линии со цел новите корисници што е можно побрзо да се префрлат на дигитални банкарски трансакции.

Во оваа пригода Феза Тан, претседател на Извршниот одбор на „UniCredit” банка изјави: „Според анализите за употреба на мобилно банкарство на „UniCredit”, бројот на трансакции во текот на март, во однос на истиот период од претходната година, се зголемил за 71%, додека бројот на регистрирани корисници се зголемил за 30%. Исто така, благодарение на нашата мрежа на мултифункционални банкомати, на коишто е овозможено уплата на дневен пазар, обемот на плаќања е зголемен за околу 25%, што ги поддржа малите бизниси и занаетчиите во секојдневното извршување на банкарското работење. Исто така, би сакал да ги споменам навремените реакции и проактивни мерки на Народната банка со цел да се зачува стабилноста на финансискиот систем и да се обезбеди поддршка на граѓаните, пензионерите и економијата. Важно е да се истакне дека заедничките напори на банките продолжија да им служат на клиентите и благодарение на континуитетот на бизнисот, подготвени сме лесно да се преселиме во ново поглавје“.

„UniCredit” банка бргу се прилагоди на новата состојба, затоа што во претходниот период инвестираше значителни средства и време за подобрување на дигиталните канали. На овој начин, банката покажа дека е способна да се справи со сите предизвици, да се прилагоди на секоја непредвидена ситуација и да научи нешто ново.

Странски банки

За прв пат по 20 години Европската централна банка објави загуба!

Објавено

на

Европската централна банка во четвртокот ја објави својата прва годишна загуба од 2004 година, по големите исплати поради повисоките каматни стапки. (more…)

Продолжи со читање

Странски банки

Најголемиот кредитор во Германија укинува 3.500 работни места!?

Објавено

на

Дојче банк (Deutsche bank) планира да скрати 3.500 работни места продолжувајќи го планот за намалување на трошоците за 2,5 милијарди евра до 2025 година. (more…)

Продолжи со читање

Странски банки

Фатих Карахан е назначен за нов гувернер на Централната банка на Република Турција

Објавено

на

Досегашниот заменик-гувернер на Централната банка на Република Турција (ЦБРТ), Фатих Карахан е назначен за нов гувернер на Централната банка на местото на Хафез Гаје Еркан, која поднесе оставка од функцијата. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

https://austinpublishinggroup.com/a/judi-bola-euro-2024/ https://austinpublishinggroup.com/a/parlay/ https://austinpublishinggroup.com/a/judi-bola/ https://austinpublishinggroup.com/a/sbobet/ https://compendiumapp.com/comp/dominoqq/ https://bankarstvo.mk/wp-includes/bandarqq/ https://bankarstvo.mk/wp-includes/dominoqq/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/pkv-games/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/bandarqq/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/dominoqq/ https://tickerapp.agilesolutions.pe/wp-includes/js/slot-depo-5k/ https://austinpublishinggroup.com/group/pkv-games/ https://austinpublishinggroup.com/group/bandarqq/ https://compendiumapp.com/comp/pkv-games/ https://compendiumapp.com/comp/bandarqq/ https://bankarstvo.mk/PCB/pkv-games/ http://compendium.pairserver.com/ http://compendium.pairserver.com/bandarqq/ http://compendium.pairserver.com/dominoqq/ http://compendium.pairserver.com/slot-depo-5k/ https://compendiumapp.com/app/slot-depo-5k/ https://compendiumapp.com/app/slot-depo-10k/ https://bankarstvo.mk/PCB/slot-depo-5k/ https://austinpublishinggroup.com/group/dominoqq/ https://austinpublishinggroup.com/group/slot-depo-5k/ https://austinpublishinggroup.com/group/slot77/ https://compendiumapp.com/ckeditor/judi-bola-euro-2024/ https://compendiumapp.com/ckeditor/sbobet/ https://compendiumapp.com/ckeditor/parlay/ https://sabriaromas.com.ar/wp-includes/js/pkv-games/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/pkv-games.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/bandarqq.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/dominoqq.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/slot-thailand.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/slot-depo-10k.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/slot-kakek-zeus.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/rtp-slot.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/parlay.html/ https://www.europark.lv/uploads/Informativi/sbobet.html/ https://st-geniez-dolt.com/css/images/pkv-games/ https://st-geniez-dolt.com/css/images/bandarqq/ http://128.199.219.76/img/pkv-games/ http://128.199.219.76/img/bandarqq/ http://128.199.219.76/img/dominoqq/ https://st-geniez-dolt.com/css/images/dominoqq/ https://www.knowafest.com/files/uploads/pkv-games.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/bandarqq.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/dominoqq.html https://www.knowafest.com/files/uploads/slot-depo-5k.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/slot-depo-10k.html/ https://www.knowafest.com/files/uploads/slot77.html/ https://tsamedicalspa.com/wp-includes/js/slot-5k/ https://gseda.nida.ac.th/wp-includes/js/pkv-games/ https://gseda.nida.ac.th/wp-includes/js/bandarqq/ https://gseda.nida.ac.th/wp-includes/js/dominoqq/