Connect with us

Домашни банки

TTK Банка ја продолжи промотивната кампања за Супер станбениот кредит

Објавено

на

ТТК Банка ја продолжува промотивната кампања за одобрување без надоместок на Супер станбениот кредит до 31.07.2018 година.

Супер станбениот кредит на ТТК Банка нуди 2,85% каматна стапка за првите три години, грејс период до 12 месеци и 10% сопствено учество.

Поволности во промотивниот период:

  • без трошоци за одобрување;
  • без трошоци за обработка на барањето;
  • без надоместок за предвремена отплата на кредитот од сопствени средства.

Повеќе информации може да се добијат на следниов линк, во најблиската експозитура на Банката или на телефон 02/3236-400.

Домашни банки

Стопанска банка АД Скопје воведува надоместоци на девизни сметки на правни лица

Објавено

на

Стопанска банка АД Скопје ги известува клиентите дека од 01.07.2018 година воведува надоместоци на девизни сметки на правни лица-резиденти и нерезиденти. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти

Објавено

на

Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти, наменет за сите млади таленти и потенцијали во различни области. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ТОПСИ Журка по трет пат во Скопје

Објавено

на

Овој четврток, 28.06 се собираме повторно пред i-bank store на Кеј 13ти ноември и ќе се предадеме на доброто расположение обезбедено од:

  • DJ Martin
  • JUNE (ЏУН)
  • DJ Zoki Bejbe.

Бидете ТОПСИ и дојдете на ТОПСИ журка со вашите пријатели, подигнете си ваучери за пијалак од i-bank store и не пропуштајте да учествувате и во вредната лотарија:

  • 3 х i-pad 5
  • 3 x BEATS Pill звучници и
  • 3 х BEATS слушалки

Журката започнува во 20 и 30 часот.

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange