Connect with us

Осигурување

Стојанче Стоилов: Не пробувај лажен цепелин, одиграј на сигурно со животното осигурување на Винер Лајф!

Објавено

на

Стојанче Стоилов е македонски ракометар, долгогодишен член на македонската ракометна репрезентација и ракометар на РК Вардар.

Во својата богата кариера има постигнато големи успеси како на клупски, така и на репрезентативен план. Со својот клуб Вардар е двократен освојувач на европската титула, додека со македонската репрезентација стигна до петтото место на ЕП во Србија, 9-то место на СП во Катар, но и многу други успешни настапи.

Повредите се составен дел од животот на секој спортист, па така и нашиот Столе не е имун на повредите, пред се во спорт кој важи за еден од најгрубите и во кој ракометарите се подложни на голем број удари.

Зад секој успешен спортист секогаш стои успешен медицински тим, но и успешна компанија која се грижи за неговото здравје. Таков е случајот на Столе Стоилов и Винер Лајф, бидејќи најдобрите секогаш го бираат најдоброто за себе.

„Како задоволен клиент топло им препорачувам на сите мои колеги спортисти да ја направат најдобрата одлука за себе и да направат животно осигурување со што би си обезбедиле сигурна финансиска и здравствена заштита’’, порачува легендата на македонскиот ракомет Столе Стоилов, кој е уште еден од низата задоволни клиенти од услугите кои ги нуди осигурителната компанија Винер Лајф.

Осигурување

Триглав осигурување Живот се приклучи кон иницијативата на АСО – стипендија за дванаесеете најдобри студенти од Економскиот Факултет при УКИМ

Објавено

на

Успешно е реализирана иницијативата на Агенцијата за супервизија во осигурувањето за стипендирање на најдобрите дванаесет студенти од четврта година на Економскиот Факултет при Универзитетот Св.Кирил и Методиј во Скопје, од страна на осигурителните компании. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Осигурителните компании доделија стипендии и можност за вработување за 12 студенти со висок просек на Економски факултет – Скопје

Објавено

на

Иницијативата на Агенцијата за супервизија на осигурување (АСО) ја поддржаа 10 осигурителни компании кои ќе издвојат по 1.000 евра стипендија за секој од студентите и што е поважно ќе укажат простор за практична работа која може да прерасне и во вработување. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Речиси 300.000 граѓани имаат животно осигурување, вложиле над 25 милиони евра

Објавено

на

Продолжува континуираниот раст на масовноста при вложувања во ризико осигурувањето на живот (кое нема штедна компонента) и најчесто е обезбедување за банкарски кредити на осигуреници – физички лица. За првите девет месеци лани во осигурување со штедна компонента граѓани вложиле 13,4 милиони евра,а во ризико осигурување 6,7 милиони евра. Заклучно со третиот квартал вкупната актива на петте друштва за осигурување живот, кои се солидно капитализирани, изнесува 180 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Популарно