Connect with us

Домашни банки

Sparkasse и smladi.mk со конкурс за најкреативно лого!

Објавено

на

Шпаркасе Банка Македонија денеска го пишти во употреба новиот сајт за млади www.smladi.mk.

Современо, во вистински момент, поинакво, динамично и корисно за тебе! Имајќи ги предвид овие предуслови, ви го претставуваме вашиот нов омилен сајт! Но тоа не е сè! За почеток започнуваме со суперинтересен конкурс за дизајн на лого на порталот. Дали сте спремни? Ве чекаме со креативни предлози, а најдобриот ќе освои ваучер од 300 EUR од најпрепознатливата туристичка агенција за младински туризам во регионот Rapsody Travel & Events Macedonia, кој ќе може да го искористи за патување на својата следна омилена дестинација. Париз, Барселона или Рим? Да, замислете изборот е ваш!” – се вели во објавата на Фејсбук профилот на Банката.

Во конкурсот учествуваат сите предлози пратени на marketing@sparkasse.mk најдоцна до 20.08.2018 година.

Домашни банки

Аванс на дивиденда за акционерите на Стопанска банка

Објавено

на

Собранието на акционери на Стопанска банка АД Скопје донесе одлука за прераспределба на дел од акумулираната добивка во добивка ограничена за распределба на акционерите. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка со награда за „Сајт на годината“ за 2018 година во Македонија

Објавено

на

На доделувањето на наградите на манифестацијата„Сајт на годината“, веб страницата на НЛБ Банка: nlb.mk го доби признанието за најдобар сајт во Македонија, во категоријата финансиски услуги, банкарство и осигурување. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Изложба на дела од колонијата „Вевчански видувања“ 2018 во НЛБ Галерија

Објавено

на

Во организација на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански Видувања, како и на Компанијата „ВИА“, на 17 декември (понеделник), во 19 часот, во НЛБ Галерија во Скопје, свечено ќе биде отворена ИЗЛОЖБАТА НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА на Меѓународна ликовна колонија „Вевчански видувања“ 2018. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange