Connect with us

Компании

Samsung ја отвори најголемата фабрика во светот

Објавено

на

Samsung ја отвори најголемата фабрика во светот во Индија. во употреба ја пуштија премиерот на Индија и претседателот на Јужна Кореја, Мон Џеј-ин. Сместена е во Ноида, сателит-град на индиската престолнина Њу Делхи, а според најавите, ќе може да произведува по 120 милиони телефони годишно, пренесува The Verge.

Со отварањето на оваа фабрика, ќе се произведуваат воглавно телефони поефтини за 100 долари.

Неодамнешната иницијатива „Make in India” ги зголеми давачките за увоз на производи, меѓу кои и телефоните, па компаниите како Samsung и Xiaomi, кои ги прават телефоните за индискиот пазар во Индија, нема да бидат засегнати од промените. Дури и Apple, кој прави значително поскапи телефони, почна да произведува телефони во Индија.

Компании

Оглас за вработување во Порше Брокер А.Д. Скопје

Објавено

на

Порше Брокер А.Д. Скопје објавува

ОГЛАС

за вработување на
Брокер во осигурување во Скопје (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Македонски Телеком АД Скопје

Објавено

на

Македонски Телеком АД Скопје објавува  (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Апаве

Објавено

на

Апаве СЕЕ е компанија која се занимава со услуги кои опфаќаат техничка инспекција и испитување без разорување во сектор на нафтената индустрија (Oil & Gas). (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange