Connect with us

Останато

Заштеди на бензин и струја – Храната доаѓа со бесплатна достава низ цело Скопје

Објавено

на

Периодов би ги искористиле сите можни трикови за да заштедиме на бензин и струја, па ако тоа значи дека не мора да готвиме и да се возиме низ град во потрага по храна – прашањето би било: „Како одма да го изведам тоа?“

КликниЈади заедно со партнерите VISA имаат кампања која е „олеснување“ за домашниот буџет.

Потребна е VISA Premium картичка од било која банка (која ќе ја зачуваш на твојот профил на КликниЈади) и детално прелистување на целото (прилично големо) мени на www.Kliknijadi.mk

Ќе најдеш храна која повеќе ќе те чини да ја направиш дома, отколку да ти ја донесат до дома, без да платиш ништо за услугата и доставата, а ќе добиеш и 20% поевтина сметка.

Звучи како идеално сценарио за сите канцелариски појадоци кога колегите се неодлучни, а најмногу се исплати за големите семејни (неделни) ручеци кога секој сака различна порција, различно мезе, различна салата… Конечно ќе можеш да им го погодиш вкусот на сите, а да платиш помалку!

Дури и да си некаде подалеку од твојот омилен ресторан – сега целото мени од ресторанот е поевтино да ти го донесат до дома, без никаков трошок плус.

До крајот на годината, 300+ ресторани се задолжени како „лични готвачи“ – твое е само да посакаш и да направиш четири кликнувања: Ресторан – Храна – Во кошничка – Нарачај.

Ќе заштедиш најмалку три работи: бензин, струја и време.

Останато

Синдикатот на Халкбанк АД Скопје со општествено одговорна акција за донирање

Објавено

на

Во организација на Синдикатот на Халкбанк АД Скопје, вработените донираа облека, храна и постелнини за социјално ранливи семејства. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Економски факултет-Скопје свечено ги промовираше дипломираните студенти за академската 2022/2023 година

Објавено

на

Во Аулата на Економски факултет-Скопје се одржа свечената церемонија на која беа промовирани дипломираните студенти на прв циклус на студии за академската 2022/2023 година.

(more…)

Продолжи со читање

Останато

Реизбран Управниот одбор на КаСис АД

Објавено

на

Надзорниот Одбор на единствениот македонски процесор од областа на картичното работење, електронска трговија и сертифицирано биро за персонализација на картички КаСис АД повторно му ја даде довербата на актуелниот Управен одбор. г-ѓа Филомена Пљаковска – Аспровска, претседател и Главен извршен директор, г-ѓа Лидија Вучидолова – Богоевска, член и извршен директор и г-дин Дамјан Андоновски, член и извршен директор во наредните четири години ќе бидат на чело на компанијата која бележи континуиран раст во земјата и сигурно се пробива на пазарите во регионот.  (more…)

Продолжи со читање

Популарно