Connect with us

Останато

Вработени во КБ Прво, Шпаркасе и Комерцијална банка засадија 2.500 садници

Објавено

на

Како дел од кампањата “Замени и засади” засадени се нови можности за почиста околина за сите нас.

Во текот на вчерашниот ден, вработени во КБ Прво пензиско друштво, заедно со агенти од продажната мрежа на Шпаркасе и Комерцијална банка, како и тимот на ЈП Национални шуми беа засадени 2.500 садници со кои се озелени 1 хектар непошумен дел.

Ние во КБ Прво веруваме дека и малите активности придонесуваат за големи промени. Дека со секое ново засадено дрвце овозможуваме поквалитетна средина и поздрава планета.” – велат од КБ Прво на својот официјален Фејсбук профил.

Од Друштвот изразуваат огромна благодарност до сите кои се вклучија во оваа акција и со замена на својот зелен плик со добивање на годишен извештај на е-mail дадоа значаен придонес за нашата животна средина со истовремено негување на тимскиот дух и енергија.

Извор: КБ Прво пензиско друштво

Останато

Невработеноста во еврозоната на рекордно ниско ниво од 6,5 проценти

Објавено

на

Невработеноста во еврозоната падна на рекордно ниско ниво од 6,5 проценти во октомври, покажуваат бројките што ги објави „Евростат“, статистичката агенција на ЕУ. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Просечната плата во октомври во Црна Гора изнесувала 720 евра

Објавено

на

Просечната плата без даноци и придонеси во Црна Гора во октомври, според податоците на Управата за статистика (Монстат), изнесувала 720 евра и е за 0,3 проценти повисока од септември. (more…)

Продолжи со читање

Останато

ЛЕСНО Е КОГА ИМАШ ИЗОБИЛСТВО НА ЗЛАТО – Гана набавката на нафта ќе ја плаќа во злато наместо во долари

Објавено

на

Владата на Гана работи на план да купува нафта со плаќање во злато наместо со долари, објави на Фејсбук, потпретседателот на државата Махамуду Бавумиа. (more…)

Продолжи со читање

Популарно