Connect with us

Домашни банки

Kонцептот на “дирекно банкарство” е разбирлив за сите!

Објавено

на

Живееме во свет на иновации каде застарениот начин на чекање во ред на шалтер се заменува со иновативниот тренд во банкарската индустрија, а тоа е дигиталното банкарство.

Дигиталното банкарство е секојдневие во западноевропскиот свет, но полека но сигурно навлегува и во Македонија преку ПроКредит Банка.

ПроКредит Банка е банка со 100% германски капитал, банка која ги следи иновациите и прва банка во Македонија која го напушти традиционалниот концепт во банкарското работење, ориентирајќи се кон целосна модернизација и дигитализација обезбедувајќи им на клиентите 24 часовна ONLINE услуга.

Услугата ПроКредит Direct е многу повеќе од дигитално банкарство, тоа е концепт на “директно банкарство” која го следи животниот стил на клиентите.

Кога е нешто брзо, едноставно и сигурно, тогаш дури и најмладите го разбираат…

ProCredit Direct

Банкарство на германски начин 🇩🇪 www.direct.mk

Gepostet von ProCredit Bank Macedonia am Dienstag, 27. November 2018

Домашни банки

Аванс на дивиденда за акционерите на Стопанска банка

Објавено

на

Собранието на акционери на Стопанска банка АД Скопје донесе одлука за прераспределба на дел од акумулираната добивка во добивка ограничена за распределба на акционерите. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка со награда за „Сајт на годината“ за 2018 година во Македонија

Објавено

на

На доделувањето на наградите на манифестацијата„Сајт на годината“, веб страницата на НЛБ Банка: nlb.mk го доби признанието за најдобар сајт во Македонија, во категоријата финансиски услуги, банкарство и осигурување. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Изложба на дела од колонијата „Вевчански видувања“ 2018 во НЛБ Галерија

Објавено

на

Во организација на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански Видувања, како и на Компанијата „ВИА“, на 17 декември (понеделник), во 19 часот, во НЛБ Галерија во Скопје, свечено ќе биде отворена ИЗЛОЖБАТА НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА на Меѓународна ликовна колонија „Вевчански видувања“ 2018. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange