Connect with us

Компании

Jaguar ќе ја напушти Британија?

Објавено

на

Лошиот договор за „Brexit“ ќе го чини „Jaguar Land Rover“ повеќе од 1,2 милијарди фунти годишно според пресметките на извршниот директор.

Иако компанијата има инвестирано 50 милијарди фунти во Велика Британија, сепак ќе мора да ги прилагодат приходите и трошоците.

Според една студија објавена од Deloitte, ревизорска и консултантска фирма, 75% од финансиските директори се песимисти после „Brexit“. Тие стравуваат дека нивната деловна клима ќе биде сериозно оштетена во следниот период.

Освен Jaguar, кој најверојатно ќе се пресели во Словачка (или барем дел од производството), во прашање е и производството на автомобилот “Мини„  кој BMW го произведува во близина на Оксфорд.

Компании

Оглас за вработување во Порше Брокер А.Д. Скопје

Објавено

на

Порше Брокер А.Д. Скопје објавува

ОГЛАС

за вработување на
Брокер во осигурување во Скопје (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Македонски Телеком АД Скопје

Објавено

на

Македонски Телеком АД Скопје објавува  (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Апаве

Објавено

на

Апаве СЕЕ е компанија која се занимава со услуги кои опфаќаат техничка инспекција и испитување без разорување во сектор на нафтената индустрија (Oil & Gas). (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange