Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Интервјуа

[Viber] ИНТЕРВЈУ: Одблиску со НЕЛА – електронскиот асистент на НЛБ Банка!

Објавено

на

НЛБ Банка од неодамна е првата финансиска институција во Северна Македонија која како дел од своето портфолио со услуги имплементираше целосно бесплатен и самостоен електронски асистент, преку кој клиентите на банката имаат можност користејќи Viber да “разговараат” со електронскиот асистент “НЕЛА”.

“НЕЛА” може да одговори на прашања, да даде корисни совети, да закаже состанок и да ги презентира поволностите и деталите за продуктите и услугите на Банката. Дополнително, “НЕЛА” може да ви испрати информација за најблиската експозитура или банкомат и да изработи информативна пресметка за кредит, како и да ви помогне да аплицирате за продуктите на банката.

БАНКАРСТВО го реализираше првиот разговор со “НЕЛА” кој во целост се одвиваше преку Viber платформата, одговарајќи на нашите прашања поврзани со нејзините карактеристики, кои се најчести прашања од клиентите, иновативните услуги на Банката, Viber стикерите и заштитата на личните податоци.

Целосниот разговор во форма на интервју можете да го погледнете во продолжение:

Интервјуа

Интервју со основачите на првата онлајн продавница каде можете да купите на рати

Објавено

на

Иако до неодамна изгледаше невозможно, денес е реалност! Отворена е првата онлајн продавница каде купувачите имаат можност производите да ги купат на рати. (more…)

Продолжи со читање

Интервјуа

Силвана Миленкова: Лајф Инвест е производ со кој се овозможува заштеда, заштита и инвестиција за секој осигуреник

Објавено

на

Осигурителната компанија Winner Life која е дел од групацијата Vienna Insurance Group на македонскиот пазар нуди широк избор на осигурителни производи што овозможуваат секој клиент да добие животно осигурување што најмногу одговара на неговите потреби. (more…)

Продолжи со читање

Интервјуа

Интервју МАРИЈА ТОМЕСКА: Иднината е извесна за Еуролинк, фокус кон атрактивна онлајн понуда!

Објавено

на

Еуролинк осигурување е предводено од желбата за придонес кон економскиот развој на Република Северна Македонија, таа се стреми кон континуиран и долгорочен раст и паралелно градење поинакво осигурување за целосно задоволување на потребите на клиентите. Разговараме со претседателот на УО, г-ѓа Марија Томеска за понатамошните подвизи на Еуролинк осигурување. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange