Connect with us

Останато

Instagram влегува во е-трговијата преку новата апликација “IG Shopping”

Објавено

на

Instagram подготва премиера на нова мобилна апликација. Целта е да се олесни купувањето на интернет од мобилните уреди. Тест верзијата на носи име IG Shopping и ќе им овозможи на корисниците брзо и лесно да изберат производи од различни колекции. Сите производи се во согласност со нашата активност на Instagram и се создадени од модни компании и производители кои ги сакаме и следиме во својот профил. Предноста на IG Shopping е дека ќе ни овозможи купување директно од мобилната апликација.

Над 25 милиони претставници на бизнисот регистрирале свои сметки во Instagram каде ги промовираат своите стоки и производи. Приближно 2 милиони од нив се огласувачи, откако 80% од корисниците следат барем еден омилен бизнис во својот профил.

Ова е само првиот чекор, бидејќи IG Shopping со текот на времето може да стане најпосакувана платформа за рекламирање на новите производи на трговците.

Се уште не се знае како ќе изгледа интерфејсот и кога може да се очекува официјалната премиера на IG Shopping. Нејзиниот развој е сеуште во тек, но сепак тој може и да се откаже пред да излезе на виделина. Но, постојат голем број на извори кои се запознаени со нејзиниот развој и велат дека Инстаграм верува во себе дека е добро позициониран за да направи голема експанзија во е-трговијата.

 

Останато

Grouper.mk прогласен за Најдобар Сајт за 2018 година во Македонија

Објавено

на

На доделувањето на наградите на манифестацијата „Сајт на годината“, која се одржа изминатава недела традиционално деветта година по ред, Grouper.mk беше избран за Најдобар Сајт за 2018 година во Република Македонија од страна на гласачите и комисијата. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

4 најважни блокчејн трендови за 2019 година

Објавено

на

Додека 2019 година е веднаш зад аголот, дојде време да се размислува за настаните од 2018 година, но уште поважно, да се разгледа она што следната година може да го донесе. Блокчејн технологијата ќе донесе уште многу изненадувања.  (more…)

Продолжи со читање

Останато

Национална конференција: Граѓаните воопшто не се запознаени со мерките за вработување

Објавено

на

Во 2018 и 2019 година во однос на 2017 година е намален износот на средства што се издвојуваат за спроведување на активните програми и мерки за вработување, односно за 44% или 437 милиони денари, рече програмскиот координатор Дарко Антиќ од Здружението за еманципација, солидарност и еднаквост на жените ЕСЕ на денешната национална конференција „Дали и колку граѓаните чувствуваат бенефит од спроведувањето на активните мерки, програми и услуги за вработување“. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange