Connect with us

Компании

Groupon се продава

Објавено

на

Компанијата Groupon се продава. Веста дека Groupon е на продажба не е ниту изненадување, ниту новост. Компанијата не крие дека е заинтересирана веќе неколку месеци, но последниот период се обидуваат и самите да пронајдат партнер.

Во 2011 година интерес покажа Google и им понудија само 6 милијарди. Groupon не ја прифати понудата, што беше оценето како паметна финансиска проценка. Една година подоцна, Groupon беше проценет на 16 милијарди долари.

Процената е дека денес компанијата вреди 2,84 милијарди долари.

Alibaba поседува 6% од компанијата. Аналитачарите сметаат дека тие се најголемиот кандидат за купување на Groupon.

Компании

Оглас за вработување во Порше Брокер А.Д. Скопје

Објавено

на

Порше Брокер А.Д. Скопје објавува

ОГЛАС

за вработување на
Брокер во осигурување во Скопје (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Македонски Телеком АД Скопје

Објавено

на

Македонски Телеком АД Скопје објавува  (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Апаве

Објавено

на

Апаве СЕЕ е компанија која се занимава со услуги кои опфаќаат техничка инспекција и испитување без разорување во сектор на нафтената индустрија (Oil & Gas). (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange