Connect with us

Електронско банкарство

Grouper наскоро започнува со работа на пазарот во Косово

Објавено

на

Кога зборуваме за успешни македонски старт-ап приказни во топ 3 секогаш го вбројуваме Grouper.mk, кој прерасна во препознатлив и влијателен бренд на мекедонскиот пазар и водечка компанија за е-трговија  која ја промени оваа индустрија во земјава. Преку понудата на атрактивни попусти Grouper успеа да привлече илјадици граѓани да ја направат својата прва онлајн трансакција и со тоа да се позиционира како game-changer на македонскиот пазар. 

Успешната приказна на лидерот во е-трговијата и креаторот на едни од најуспешните онлјан маркетинг кампањи е препознаена и надвор од границите на нашата држава, па така наскоро најголемите попусти и најдобрите промоции ќе можат да ги уживат и граѓаните и бизнисите во Косово.

Од Grouper велат дека се среќни што нивната професионалност и посветеност низ осум годишното градење на успешен македонски бренд се препознаени и надвор од земјава.

Ни претставува задоволство да споделиме дека Grouper наскоро ќе биде присутен на уште еден пазар. Grouper Kosovo e франшиза на домашната компанија ВЕБСПОТ ДОО, сопственик на брендот Grouper  која наскоро ќе започне да ги нуди најголемите попусти и најдобрите зделки на косовскиот пазар, во соработка со бројни компаании кои веднаш ја препознаа моќта на Grouper како промотивна алатка за нивните бизниси. Веруваме во потенцијалот на партнерот кој го одбравме, сигурни сме дека неговото искуство и капацитет ќе придонесат за успешно работење на новиот пазар и прераснување на GrouperKosovo во препознатлив бренд како што е тука. Во изминатиов период напорно работевме на подготовките на франшизата, како и стратегијата за настап на пазарот. Заслугата на она што е Grouper денес, се темели на напорна работа,  константно учење и следење на трендовите, што не би било возможно без нашиот тим од 17 млади ентузијасти и креативци, кои работат со пасија и со задоволство прифаќаат предизвици” – вели Д-р. Нина Ангеловска, косопственик и директор на Grouper.mk и Forbes 30 Under 30

Grоuper.mk беше лансиран во 2011 година како прва платформа за групни попусти во Северна Македонија. Денес, опслужува над 200.000 корисници во соработка со над 3000 компании чии производи и услуги ги промовира онлајн. Минатата година тимот на Grouper ja заврши со добиваање на наградата Најдобар сајт во Македонија за 2018,  а отворањето на франшизата е уште еден доказ за успехот и популарноста на овој македонски бренд.

Електронско банкарство

Започнете онлајн продажба со услугата за E-трговија на НЛБ Банка

Објавено

на

Пандемијата, која го зафати скоро целиот свет, ги промени навиките и однесувањето на поединците, но  и работењето на компаниите. Во новонастанатите услови луѓето се почесто се одлучуваат да пазарат од дома користејќи ги бенефитите на Е-трговијата која стана топ тема во текот на овие неколку месеци. НЛБ Банка како дел од сетот мерки и услуги кои ги стави на располагање за олеснување на последиците од пандемијата е и бесплатното користење на платежната платформа за E-трговија како услуга која овозможува врвно корисничко искуство и висок степен на безбедност при користење. (more…)

Продолжи со читање

Електронско банкарство

Гугл тестира онлајн купување со гласовна идентификација како потврда за плаќањата

Објавено

на

“Google” во моментов тестира нова функција со која на луѓето ќе им се овозможи  да одобрат купување преку интернет со препознавање на нивниот глас, а сето тоа преку алатката “Google Assistant”. (more…)

Продолжи со читање

Електронско банкарство

Известување од Стопанска банка АД – Скопје за надградба на систем

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека поради спроведување на редовна надградба на информатичката технологија, Банката најавува краток прекин во достапноста на i-bank дигиталните услуги во периодот помеѓу 00:00 и 04:00 часот ноќта помеѓу 24 и 25.05.2020 година.

(more…)

Продолжи со читање

Популарно