Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Компании

Google ќе заврши на суд поради откривање државна тајна

Објавено

на

Белгиското Министерство за одбрана, повикувајќи се на националната безбедност, ќе го тужи Google, бидејќи не ги замаглија сателитските снимки од воените локации во оваа земја.

Оваа информација за белгиските медиуми ја потврди портпаролот на тамошното министерство.

Белгиската влада и Министерството за одбраната побараа од Google, на нивните програми Google Maps и Google Earth, да ги замаглат локациите од главниот штаб на НАТО во Брисел, аеродромот Клеине-Брогел и нуклеарните централи Доел и Тиханге.

Тие пренесуваат дека ова барање до Google било поднесено уште пред две години, меѓутоа и понатаму не е исполнето.

Од Белгија ова го сметаат за издавање на воена тајна, па поради тоа Google ќе заврши на суд.

Компании

Оглас за вработување во КД Фондови

Објавено

на

КД Фондови АД Скопје е членка Generali group, групација која е една од најголемите светски финасиски компании.

Основен бизнис на КД Фондови е управувањето со инвестициски фондови. (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Штедилница Можности

Објавено

на

Градете ја својата кариера и развивајте се како професионалец во областа на кредитирање и финансии со Штедилница Можности. Ако се идентификувате со визијата и мисијата на компанијата и ве интересира кредитирање и финансии, Штедилница Можности вработува: (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Кроациа осигурување – Живот

Објавено

на

КРОАЦИА ОСИГУРУВАЊЕ АД – Друштво за осигурување на живот Скопје, прва и водечка компанија во полето на осигурување на Живот во Р. Македонија објавува ОГЛАС за вработување на 1 работник на работно место: (more…)

Продолжи со читање
Unibanka_banner_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange