Connect with us

Останато

„ eVoucher“ – нов иновативен производ на Cashback World!

Објавено

на

Иновативната компанија Cashback World која е постојано во чекор со светските трендови и новости, оваа година го промовираше најновиот производ „eVoucher“.

Како компанија која се адаптира на дигиталните потреби во современиот онлајн свет, Cashback World е пионер со многу иновативни решенија. Членовите на  Cashback World треба само да ја покажат својата Cashback картичка при плаќањето кај некој од 120,000 партнери во светот за да ги добијат членските предности во форма на Cashback и Shopping Points. Со цел искуството при пазарувањето да биде уште попривлечно за членовите, Cashback World им ја дава на располагање бесплатната Cashback App која моментално е актуелна на пазарот со eVoucher-от.

eVoucher–от  е достапен преку бесплатната мобилна апликација Cashback App. При самото плаќање со eVoucher членот веднаш добива Cashback и шопинг поени. Преку шопингот со eVoucher, корисниците можат да платат и да профитираат за неколку секунди! На овој начин, шопингот со предности е уште поедноставен, помобилен и попривлечен за корисниците. Бесплатната апликација Cashback App може да се преземе преку App Store за iOS или преку Google Play Store за Android. Оттаму може да се нарача eVoucher-от и да се искористи веднаш при купувањето кај голем број познати брендови во Македонија (овој број секојдневно се зголемува) – брзо и без компликации.

Времињата се менуваат, а со тоа и потребите на луѓето. Нашата цел е на нашите членови да им овозможиме враќање пари при секое купување на наједноставен и најбрз начин. Воведувањето на овој нов начин на плаќање ќе го забрза процесот на реализација на членските предности и ќе им овозможиме на нашите членови уште поголемо уживање во шопингот. Навистина сме горди на нашата компанија која не само што ги следи светските трендови туку и ги создава истите““– изјави Радован Витошевиќ, Директор на Мајворлд Македонија ДООЕЛ Скопје и Мајворлд Бугарија ЕООД, оператори на Cashback World во овие земји.

Останато

На повикот “СтартАПувај“, финансиран од ФИТР и Светската банка се пријавиле 186 компании

Објавено

на

Во Фондот за иновации и технолошки развој беа презентирани првичните резултати по завршената административна проверка на пристигнати апликации на јавниот повик за инструментот „Кофинансирани грантови за новоосновани трговски друштва старт ап и спин оф – СтартАПувај“, финансиран од ФИТР и Светската банка. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Уапсени членови на меѓународна група која ограби сефови во две македонски банки

Објавено

на

Обвинителството за организиран криминал отвори истрага против седуммина осомничени за ограбување сефови во две македонски банки, објави Сакам да кажам. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Потпишан меморандум за соработка помеѓу ЗВРМ и ИОРРМ

Објавено

на

На 09-ти Јануари 2019 година, Здружението на Внатрешни Ревизори на Македонија (ЗВРМ) и Институтот на овластени ревизори на Република Македонија (ИОРРМ) потпишаа Меморандум за соработка, со кој се потврдува взаемната соработка за подигнување на професијата Внатрешен Ревизор и Овластен Ревизор на повисоко ниво, промовирање на стручноста, знаењето и професионалноста на своите членови. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange