Connect with us

Кредити

Credissimo со супер новости! Credissimo одговори на потребите на своите клиенти! „Credissimo до плата“ е веќе до бараните 20 000 денари

Објавено

на

Според спроведената анкета од водечката Финтек компанија во Македонија – Credissimo, резултатите покажаа дека над 87% од клиентите имаат потреба од дополнителни 20 000 денари за да ги покријат непланираните трошоци до следната плата.

Credissimo повторно го има решението! Услугите на компанијата сe тука за Вас да Ви помогнат кога и да имате потреба од неопходни финансиски средства за било каква ситуација, во било кое време, целосно онлајн.

Kлиентите се секогаш на прво место за компанијата и затоа Credissimo се труди кон подобрување и развој на своите услуги и кредитни производи. Аплицирањето за кредит е брзо, лесно, без посетување на канцеларии и чекање во редици и најважно без никакво губење на време! Целиот процес трае само 7 минути.

А сега, веќе секој кредит “Credissimo до плата”* до 20000 денари е со 0% камата и без дополнителни административни трошоци, ако го вратите во грејс периодот, а исто така може да го продолжувате периодот на враќање неограничен број пати!

Доколку Ви е потребна поголема сума, може да аплицирате за “Credissimo плус’’ до 80 000 денари со рок на исплата до 24 месеци, каде што сами може да си го изберете периодот на враќање и месечната рата според Вашите можности.

Credissimo е високо технолошка финансиска група од компании, која веќе успешно се развива на 3 европски пазари. Фокусот на компанијата е назадоволување на потребите на клиентите и понуда на најбрзи финансиски услуги на своите клиенти, преку технолошки решенија.

До крајот на годината, компанијата планира да влезе и на пазарот во Јужна Америка.

* Промотивните услови важат за 1-oт и секој 5-ти кредит “Credissimo до плата” веќе до 20000 денари и рок на враќање до 30 дена, како и првите 5 дена гратисен период за сите останати одобрени кредити помеѓу нив, во периодот од 01.09.2018 година до 31.12.2018 година, со фиксна каматна стапка од 0% и без административни трошоци за одобрување. Кредитните барања се одобруваат согласно ОУ на ФД Кредисимо ДООЕЛ Скопје.

Домашни банки

„Шпаркасе Банка“, прва банка во Република Македонија што финансира старт-ап бизниси во соработка со програмата ЕаСи на ЕУ

Објавено

на

„Шпаркасе Банка Македонија“ ја претставува првата програма „Чекор по чекор“, наменета за поддршка и развивање старт-ап бизниси во Република Македонија, по потпишувањето на спогодбата со Европскиот инвестициски фонд (ЕИФ) во рамките на Програмата за вработување и социјални иновации ЕаСи на ЕУ. На старт-ап бизнисите ќе им бидат ставени на располагање околу 1,5 милиони евра во фондови гарантирани со Програмата вработување и социјални иновации ЕаСи на ЕУ, финансирана од Европската Унија.  (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Капитал банка на саемот за мебел

Објавено

на

Од денеска до недела во комплексот ВИП арена Борис Трајковски се одржува 44. Саем на мебел, на кој граѓаните ќе можат да ги видат најновите трендови во производството на мебел. Ќе се претстават околу 70 изложувачи од Македонија, Србија, Косово, Италија и Бугарија со повеќе од 150 брендови. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Никогаш не е доцна за ПЛАН ,,Б” во животот!

Објавено

на

Невработени сте и сакате да отворите сопствен бизнис?

Вработени сте, но посакувате нов предизвик и креативна слобода во животот?

Без оглед дали сте невработен, вработен, студент, пензионер или земјоделец, Штедилница ФУЛМ Ви нуди можност за НОВ ПОЧЕТОК, со ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА! (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange