Connect with us
P2_P_MK_1600x400

НБРМ

Народната банка склучи Договор за соработка со Европската комисија во процесот на заштита на кованите евра од фалсификување

Со размена на писма за соработка помеѓу гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска и директорот на Генералниот директорат за економски...

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange