Connect with us

Останато

Cashback World и РК Вардар ја продолжуваат успешната заедничка соработка

Објавено

на

Меѓународната куповна заедница – Cashback World и ракометниот клуб „Вардар“ продолжуваат со градењето на успешната приказна со повеќекратни придобивки за сите.

Продолжувањето на ова партнерство претставува логичен редослед за двата бренда, имајќи ги предвид бројните позитивни искуства во текот на изминатиот период. Cashback програмата за лојалност, специјално подготвена за фановите на „Вардар“, беше одлично прифатена, а тоа го потврдуваат и големиот број ново-издадени Вардар Cashback картички за 1 година.

Оваа соработка и специјалната програма за лојалност им овозможуваат на фановите на клубот да бидат сопственици на брендирани Вардар Cashback картички, чии придобивки можат да ги користат во СЦ Јане Сандански, но и кај повеќе од 120.000 трговски партнери ширум светот. Со својата картичка, корисниците освен што ќе ги користат придобивките за купување и ќе си обезбедат до 5% поврат на средства и Shopping Points кои можат да ги искористат за специјални понуди, тие директно го поддржуваат својот омилен клуб.

Имено, во изминатиот период, фановите корисници на Вардар Cashback картичките директно придонесоа за поддршката на младите таленти на клубот, бидејќи до 1% од сите купувања направени преку Вардар Cashback програмата одат директно за младите таленти.

Веќе неколку години, Cashback World е вклучен во спортот и воспостави многубројни соработки во полето на фудбалот, мотоциклизмот, хокејот и ракометот. Како примери кои вреди да се споменат се соработките со MotoGP™, SK Rapid Wien како и со Европската Ракометна Федерација за турнирот VELUX EHF FINAL4 од Европската Лига на Шампиони.

Повеќе информации за Вардар Cashback програмата се достапни на www.vardar-cashback.mk

За Cashback World:
Cashback World, дел од Групацијата myWorld, e меѓународна шопинг заедница која им нуди на своите членови атрактивни шопинг придобивки во форма на поврат на парични средства, или пак шопинг поени кои понатаму може да се користат за различни пазарувања. Cashback World комбинира реален и дигитален шопинг, кој всушност го претвора пазарувањето во искуство. Како најголема шопинг заедница, Cashback World нуди на своите членови можност да заштедат пари кога пазаруваат во над 120 илјади места ширум целиот свет. Во Македонија, Cashback World е распространета во повеќе од 2000 различни продавници и објекти, во сите трговски сектори, почнувајќи од прехранбени производи, бензински пумпи, ресторани и барови, преку мебел и домаќинство, производи за нега и убавина, облека и чевли, па сѐ до автомобили, градежништво, одмор и релаксација и најразлични видови услуги. Повеќе информации www.cashbackworld.com/mk

Останато

Од почеток на 2019 година државните обврзници ќе се тргуваат на Македонска берза

Објавено

на

Државните хартии од вредност од почетокот на 2019 година ќе котираат на Македонска берза. Денеска министерот за финансии Драган Тевдовски и директорот на Македонска берза Иван Штериев, потпишаа договор за котација на државните обврзници. Со ова државните хартии од вредност ќе станат достапни за поголем број на инвеститори, како домашни, така и странски. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Google Pay штотуку стана полесен за употреба!

Објавено

на

Последната верзија на Google Pay ги прави мобилните плаќања од Android многу слични на оние на нивниот најголем ривал, Apple Pay.

(more…)

Продолжи со читање

Останато

Избрани претприемачите за 2018 година

Објавено

на

Ваљон Купа од „Евита груп“ – Дебар и Филип Ристевски од „Пиксел“ – Скопје во категоријата мали претпријатија, како и Сашко Андонов од „Течко нет“ – Кочани и Александар Билјаноски од „Мое студио Дадар“ – Скопје во категоријата микро претпријатија, се добитници на наградите „Претприемач на годината 2018“.

(more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange