Connect with us

Лични финансии

Cashback World едукација: Како да станете член на Cashback World?

Објавено

на

Сакате да пазарувате со предности и бројни придобивки? Сакате да добиете повеќе кај над 120.000 Трговски Партнери ширум целиот свет? Нема проблем! Сè што треба да направите е да се регистрирате во Cashback World и уште веднаш да започнете да профитирате.

Постојат два многу едноставни и БЕСПЛАТНИ начини за регистрација во семејството кое брои над 250.000 Членови во Македонија.

  1. Он-лајн регистрација

Следете ги едноставните упатства за регистрација во 3 едноставни чекори, а воедно автоматски добивате и 3 Shopping Points како подарок.

  1. Пополнете ги полињата со потребните информации.
  2. Внимателно прочитајте ги Општите правила за учество, Изјавата за заштита на податоците и одберете дали би сакале да добивате информации за нови поволности и придобивки.
  3. Откако сте сигурни дека сте пополниле сè, одберете го копчето СЛЕДНО.

Забелешка: Системот автоматски ќе ја одбие апликацијата доколку внесените податоци се однесуваат за лице под 18 години.

4.Вашата регистрација ќе се авторизира, па вториот чекор од регистрацијата е проверка на Вашата дојдовна е-маил пошта на адресата која сте ја оставиле како контакт адреса.

5. Одете на Вашата е-маил адреса и потврдете ја бесплатната регистрација

6. Следниот прозорец Ве враќа кон финализација на регистрацијата и креирање на лозинка.
Забелешка: Одберете лозинка која е доволно комплицирана, но доволно едноставна за да можете да ја запомните.

7. Потврдете ја лозинката и комплетирајте ја регистрацијата

2.Регистрација кај Трговски Партнер

  1. Лоцирајте го најблискиот Cashback Shop со Card Pick Up во Вашата близина
  2. Посетете го Трговскиот Партнер и пополнете го лифлетот за регистрација во Cashback World
  3. Земете ја веднаш Вашата Cashback картичка
  4. ….и најважно J Започне да ги користите предностите кај Cashback World партнерите!

И, не заборавајте дека се е полесно и подостапно онлајн. Затоа, симнете ја бесплатно апликацијата Cashback App и профитирајте и кога сте во движење!

Воедно, апликацијата е лесна, едноставна, бесплатна и корисна и ќе ви овозможи уште полесно да уживате во Вашето купување.

До следниот едукативен текст, дознајте повеќе на www.cashbackworld.com

Лични финансии

10 добро платени работни места со скратено работно време

Објавено

на

Живот значи да се живее. Постојат добар број на работни места со скратено работно време каде што се плаќа доволно за да се живее удобно и да се има некое екстра време за всушност уживате во себе. (more…)

Продолжи со читање

Лични финансии

Дали би ги довериле своите финансии на Google и Amazon наместо на банките?

Објавено

на

Речиси 60% од американските банкарски клиенти ќе размислат да ги пренесат своите пари на сметки што ги нудат познати компании, како што се интернет-продавниците, пребарувачите или продавниците со големи кошнички, иако немаат искуство со финансиски услуги, според една нова студија спроведена од Центарот за дигитална иднина на USC Annenberg – Школа за комуникација и новинарство. (more…)

Продолжи со читање

Лични финансии

3 митови за кредитните картички во кои сите веруваме

Објавено

на

Кредитните картички, како и секој финансиски производ, изгледа дека создаваат одредена количина на анксиозност кај луѓето. Постојат митови и гласини кои се раширени околу тоа како да се потрошат пари со кредитна картичка и кога да се исплатат. За жал, некои од овие митови за кредитни картички може да му предизвикуваат на вашиот паричник – и вашиот кредитен рејтинг – повеќе штета отколку добро. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange