Connect with us

Домашни банки

CASH IN – нова услуга за депонирање готовина на вашата платежна сметка преку банкоматите на УНИБанка

Објавено

на

УНИБанка на своите клиенти им нуди уште една можност за брзо и ефикасно управување со нивните средства.

Со новата услуга CASH IN клиентите можат да депонираат готовина на својата платежна сметка преку банкоматите на УНИБанка, во секое време, независно од работното време на експозитурите на Банката.

Со услугата CASH IN како клиенти на УНИБанка, добивате можност да:

  • Депонирате готовина на Вашата платежна сметка со Visa или Mastercard дебитна картичка издадена од УНИБанка;
  • Депонирате дневен пазар на Вашата платежна сметка со бизнис дебитната картичка издадена од УНИБанка.

Што ви нуди Cash In услугата?

  • Брзина, практичност и удобност – услугата ја користите без претходна регистрација и истата е достапна 24/7. Потребно е само да поседувате активна дебитна картичка издадена од УНИБанка;
  • Бесплатно депонирање на готовина на Вашата сметка преку банкомат;
  • Депонираната готовина е на располагање на Вашата сметка/дебитна картичка во најкраток рок.

На кои банкомати можете да депонирате готовина?

Готовина можете да депонирате на банкомати на УНИБанка, кои се обележани со следната налепница:

Домашни банки

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 2 јуни 2023 година

Објавено

на

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 2 јуни (петок) 2023 година заради празнување на Духовден. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Финансиска поддршка од Комерцијална банка за ново издание на турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

Објавено

на

Меѓународниот турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево и годинава, со финансиска поддршка од Комерцијална банка, собра на едно место спортски екипи од повеќе држави во чест и спомен на музичката легенда. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка ја врачи престижната награда „Роман на годината“ на академик Влада Урошевиќ

Објавено

на

Сo сечено врачување на наградата „Славко Јаневски“ на академик Влада Урошевиќ, Комерцијална банка како Генерален покровител одбележа уште едно престижно издание на „Роман на годината“.

Наградата под покровителство на Комерцијална банка се состои од плакета, оригинална статуетка и паричен износ од 150 илјади денари, а годинава ја доби романот „Вистинита но не многу веројатна историја за семејството Пустополски за куќата покрај Вардар и за четирите прстени“ од академик Влада Урошевиќ, во издание на „Арс Либрис“. Традиционално наградата ја доделува Фондацијата за промоција и унапредување на културата „Славко Јаневски“.

Академик Урошевиќ е особено горд на наградата и на своето дело, кое докажува дека „македонскиот јазик може да се справи со најтешките задачи што книжевното творештво ги поставува пред него и дека на планот на книжевните идеи имаме што да му покажеме на светот“.

Банката обезбедува и 183.000 денари за паричен надоместок на членовите на жири-комисијата, кои годинава одлучуваа за победникот во конкуренција на 35 романи.

„Комерцијална банка е горда што е поддржувач на оваа значајна манифестација, во која препознава искрена желба и длабока волја за негување на македонскиот пишан збор и за создавање богато наследство за идните генерации. Секогаш е полесно заедно да успееме во оваа благородна цел“, порача Андреј Јовковски, директор на Самостојната дирекција за маркетинг во Комерцијална банка, при врачувањето на наградата.

Со поддршката на „Роман на годината“, како и со целокупната своја поддршка на домашната литература, Комерцијална банка дава долгорочен и исклучително значаен придонес за унапредување на литературното творештво во земјава.

Продолжи со читање

Популарно