Connect with us

Платежни картички

“Black Friday” шопинг изненадување со American Express

Објавено

на

Силк Роуд Банка АД Скопје за корисниците на American Express картичките подготви вистинско шопинг изненадување по повод претстојниот ден на шопингот “Black Friday”.

За прв пат во Македонија, единствено корисниците на American Express картичките со секоја трансакција направена на ПОС терминал во продавниците на Zara, Massimo Dutti, Straparius, Bershka и Pull & Bear во Скопје добиваат 15% поврат на средствата од износот на направената трансакција со некоја од картичките. Повратот на средствата се однесува за сите артикли во продавниците, без ограничување и без разлика дали истите се веќе на попуст или не.

За шопинг искуството да е уште поголемо, од банката известуваат дека “Black Friday” изненадувањето и лудилото со Аmerican Express започнува овој петок (23.11.2018 година) и ќе трае се до 30.11.2018 година.

Силк Роуд Банка АД Скопје е единствен и ексклузивен издавач во Македонија на American Express картичките (American Express Point дебитна картичка и American Express Green и Gold кредитни картички).

Доколку сеуште немате аплицирано за Аmerican Express картичка, истото можете да го сторите во експозитурите на банката, на веб страницата www.silkroadbank.mk или на телефонските броеви 02/3203 555 или 02/3289 477.

Платежни картички

PayPal ќе стане прв избор на корисниците

Објавено

на

Нема сомнение дека малите фирми за Fintech и големите технолошки компании влијаат на начинот на кој потрошувачите го прават своето банкарство. Од решенијата за дигитални заштеди за исплата на P2P и единствени алтернативи за кредитирање, традиционалните банки се под напад од сите правци во скоро секоја категорија производи и услуги. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

6 лекции за банкарската индустрија од American Express

Објавено

на

American Express стана господар за добивање на најмногу од секоја фаза од патувањето на клиентите, од апликациите за сметки и одобрувања, до ангажирање и упатување. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Black Friday “лудилото” на Grouper започнува денес!

Објавено

на

Утре е најголемиот шопинг празник на попустите Black Friday, а најголемиот сајт за попусти во земјава, Grouper.mk, најавува дека големите попусти до 95% кај нив стартуваат од денес на пладне!

(more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange