Connect with us

Домашни банки

Претстојниот викенд ќе се одржат традиционалните “банкарски игри” во Охрид

Објавено

на

Во периодот од 12-15 мај по двегодишната пауза поради пандемијата со Ковид-19 во Охрид по 22 пат ќе се одржат “Банкарски Игри 2022” во организација на Синдикатот на финансиски организации на Македонија – СФОМ.

На натпреварите учество ќе земат вкупно 12 финансиски институции кои ќе се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини како фудбал, кошарка, одбојка, пинг-понг, стрелаштво, куглање, тенис, пикадо, серва и шах.

Банкарските Игри традиционално се одржуваат во хотелскиот комплекс Метропол и Белви.

Домашни банки

Караванот на Халкбанк „Приказни од моето маало“ го посети Штип

Објавено

на

Караванот „Приказни од моето маало“ вчера ги посети учениците во ОУ „Ванчо Прке“ во Штип. Низ едукативно-креативни работилници ги слушнавме приказните од градот под Исарот, се дружевме со креативните деца и ја разгоривме нивната креативност и фантазија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка со нов Унит Линк производ

Објавено

на

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка, го збогати своето портфолио на продукти и понуди нов, атрактивен Унит Линк производ, кој покрај балансирана распределба и инвестирање на средства во удели на инвестициски фондови, нуди и животно осигурување со штедење. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Почна пријавувањето за настанот на тркала „Вози право, вози здраво“

Објавено

на

Најмасовниот и најзабавниот настан „Вози право, вози здраво“ во организација на Стопанска банка АД-Скопје повторно се враќа на скопските улиците. На 5 јуни (недела) градот по шести пат ќе биде преплавен со велосипеди, тротинети, ролери, скејтборди и бебешки колички кои ќе возат по улиците ослободени од автомобили, а луѓе од сите возрасти ќе се забавуваат и ќе дадат свој придонес за почиста животна средина. (more…)

Продолжи со читање


Популарно