Connect with us

Платежни картички

American Express новогодишна кампања со поврат на средства и до 20% од направената сметка

Објавено

на

По повод претстојните празници започнува најголемата новогодишна шопинг кампања со American Express картичките на Силк Роуд Банка АД Скопје.

Сите корисници на American Express картичките издадени од банката со секоја трансакција направена на ПОС терминал во период од 15.12 до 07.01.2021 година во подолу наведените продавници добиваат и до 20% поврат на средства.

Продавниците кои се вклучени во оваа новогодишна шопинг кампања се следниве:

Fashion Group (Women’secret, Springfield, Parfois, Mango, SuperDry и Fashion&Friends) – 10% поврат на средства,
Крш Koмерц – 10% поврат на средства,
Sara Fashion – 20% поврат на средства,
Еликсир парфимерии – 15% поврат на средства,
Анабела парфимерии – 20% поврат на средства,
Веро и Џамбо маркети – 5% поврат на средства, и
– АД Европа – 10% поврат на средства.

Повратот на средствата се однесува за сите артикли во продавниците на горенаведените брендови, без ограничување дали истите се на попуст или не.

Силк Роуд Банка на сите постојни и идни клиенти и корисници на American Express картички им ги честита претстојните новогодишни и божиќни празници.

Платежни картички

Mastercard world: За патувања и живот со привилегии

Објавено

на

Доколку сте љубител на патувања, често патувате или тоа допрва ќе го правите, не двоумите се која платежна картичка да ја изберете како ваше средство за плаќање во странство. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Заштеди на бензин и струја – Храната доаѓа со бесплатна достава низ цело Скопје

Објавено

на

Периодов би ги искористиле сите можни трикови за да заштедиме на бензин и струја, па ако тоа значи дека не мора да готвиме и да се возиме низ град во потрага по храна – прашањето би било: „Како одма да го изведам тоа?“ (more…)

Продолжи со читање

Лични финансии

Како најдобро да ги користите платежните картички додека сте на одмор?

Објавено

на

Човек на одмор може целосно да се опушти, а таа ситуација лесно може да доведе до заборавање на провизиите и каматите за плаќање со кредитни картички. За платежните картички да не ви прават главоболки понатаму, прочитајте ги следниве корисни совети како најдобро да ги користите додека сте на одмор. (more…)

Продолжи со читање


Популарно