Connect with us

Платежни картички

Aплицирај за American Express Green до 31 март и добиј 500 денари бонус

Објавено

на

Силк Роуд Банка во февруари и март започнува со промотивна кампања за American Express Green кредитната картичка.

Сите нови апликанти за картичката до 31 март добиваат:

  • 500 денари бонус на картичката
  • БЕЗ годишна членарина за првата година
  • НАМАЛЕНИ трошоци до 50% за членарина за втората година

American Express Green е револвинг кредитна картичка со меѓународна важност од брендот American Express. Картичката може да се користи за купувања во земјата и странство и е вклучена во „Твој бонус“ програмата за поврат на средства во вид на „cashback“ и до 15% за направени трансакции кај одредени трговци во програмата.

Твој бонус“ е програма на American Express и Силк Роуд Банка каде што се вклучени некои од најголемите трговци во државата како:
– ВЕРО и ЏАМБО маркетите,
– бензинските страници од брендот ОКТА,
– веледрогеријата ЗЕГИН,
– продавниците за машка и женска облека SPRINGFIELD, WOMEN’SECRET, SUPERDRY,
– продавниците на B-WATCH за часовници и накит
– …..и многу други.

Целата листа на трговци вклучени во „Твој бонус“ програмата може да ја погледнете на следниов линк.

Повеќе информации за оваа промотивна кампања за American Express Green картичката може да добиете во експозитурите на банката, на веб страната www.silkroadbank.com.mk или на телефонскиот број 02/3203-555.

Платежни картички

Mastercard world: За патувања и живот со привилегии

Објавено

на

Доколку сте љубител на патувања, често патувате или тоа допрва ќе го правите, не двоумите се која платежна картичка да ја изберете како ваше средство за плаќање во странство. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Заштеди на бензин и струја – Храната доаѓа со бесплатна достава низ цело Скопје

Објавено

на

Периодов би ги искористиле сите можни трикови за да заштедиме на бензин и струја, па ако тоа значи дека не мора да готвиме и да се возиме низ град во потрага по храна – прашањето би било: „Како одма да го изведам тоа?“ (more…)

Продолжи со читање

Лични финансии

Како најдобро да ги користите платежните картички додека сте на одмор?

Објавено

на

Човек на одмор може целосно да се опушти, а таа ситуација лесно може да доведе до заборавање на провизиите и каматите за плаќање со кредитни картички. За платежните картички да не ви прават главоболки понатаму, прочитајте ги следниве корисни совети како најдобро да ги користите додека сте на одмор. (more…)

Продолжи со читање


Популарно