Connect with us

Останато

5 најскапи зборови на Гугл

Објавено

на

Ако некогаш сте се запрашале кои се најскапите зборови и фрази кога станува збор за рекламирање на Гугл, и колку чини кога некој ќе кликне на резултатите од пребарувањето, одговорот ќе ве изненади.

На прво место е фразата pleural mesothelioma cancer. Тоа е вид на рак кој се добива од изложеност на азбест на работното место. Луѓето со азбест лесно можат да ја тужат компанијата за која работат и да добијат огромни штети.

Ако пребарувањето на адвокат се појавува во резултатите од пребарувањето откако ќе кликне на оваа фраза и кликнете на него, Гугл ќе ја издаде сметка на адвокатот 572 долари, но неговата заработувачка по тужбата ќе биде многу поголема.

Значи, не е изненадување што првите 5 најскапи рекламни фрази на Google се поврзани со овој тип на рак:

1. pleural mesothelioma cancer – $572.80
2. mesothelioma claims – $436.98
3. alabama mesothelioma lawyer – $375.19
4. mesothelioma lawyer new jersey – $346.03
5. mesothelioma lawyer chicago – $340.21

Останато

Нов повик од ФИТР за старт-ап и спин-оф компании

Објавено

на

Заинтересираните од денеска, па во наредните 50 дена ќе можат да аплицираат во Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) за добивање средства од првиот јавен повик за старт-ап и спин-оф компании во вкупен износ од еден милион евра што се реализира во соработка со Светска банка. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Просечна месечна исплатена нето-плата по вработен изнесува 24 210 денари

Објавено

на

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во август 2018, изнесува 24 210 денари. Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по
вработен, во август 2018 година, во однос на август 2017 година, изнесува 105.7. 
(more…)

Продолжи со читање

Останато

Во среда стартуваат најголемите бизнис саеми: Градежништво и Технома 2018

Објавено

на

Во рамките на саемската трилогија која се случува есенва на нова локација, комплекс ВИП Арена Борис Трајковски се случуваат и двата најголеми бизнис саеми, 15. издание на Саем на Градежништво заедно со осмиот по ред RealExpo (саем на недвижности), како и 44. издание на Технома, саемот кој ги собира движечките компании од областа на металургија, електроника, енергетика, неметали, градежништво, обезбедување и заштита. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange