Connect with us

Домашни банки

Тетекс продаде 18.060 акции од ТТК Банка АД Скопје

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје, преку соопштение објавено на веб страната на Македонска берза информираше за измени во органите на управување.

“Согласно Глава VI член 38 од Правила за котација на Македонска берза АД Скопје, ТТК Банка АД Скопје известува дека Тетекс АД Тетово како акционер кој поседува над 5% од акциите со право на глас заклучно со 10.04.2018г. го намали своето учество во ТТК Банка АД Скопје со продажба на 18.060 обични акции издадени од ТТК Банка АД Скопје” – се вели во соопштението.

Домашни банки

Комерцијална банка се придружи на најголемото хумано движење во светот „Pay it Forward“

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје како општествено одговорна компанија се придружи на иницијативата на женската хуманитарна организација Inner Wheel Club Skopje Europea, која од минатата година е промотор на светското движење „Pay it Forward“ (Продолжи понатаму). Целта на движењето е да се поттикнат повеќе од 10 милиони чинови на добрина во светски рамки! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка а.д Битола со нови престижни награди и меѓународни признанија од реномираниот магазин ,,Global Banking & Finance’’

Објавено

на

Светски познатиот, реномиран финансиски магазин ,,Global Banking & Finance’’ на Стопанска Банка АД Битола по трет пат и ги додели наградите за најдобра банка за работа со физички лица и најдобра банка за работа со правни лица за 2017 година. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка АД Скопје со значителен учинок кон добивката на НЛБ Групацијата од 225,1 милиони евра и добитник на Europe Banking Awards

Објавено

на

НЛБ Групацијата четврта година по ред бележи континуирано зголемување на нето добивката, при што во 2017 година има остварено рекордна нето добивка од 225,1 милиoни евра што претставува зголемување за 105% во однос на претходната година.  (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange