Connect with us

Останато

30 години традиција – Среќен роденден Технокооп!

Објавено

на

Комфор, стил и елеганција со врвен квалитет – со едно име Технокооп.

Приказната започнува од 1990 годинa, а трае и се развива и денес, со 30 години искуство во производство, продажба и трговија на мебел. Со сопствена фабрика и сопствен изложбен салон се калеми искуството кое се пренесува и расте на сите македонски и меѓународни саеми.

Со услужени над 2.000 клиенти годишно, Технокооп испишува историја, истовремено соработува во врвни европски брендови кои го нудат само најдоброто. 3 генерации 30 години ја градат приказната, за секој еден да ужива во комфорот на тоа што се нарекува квалитетен мебел со совршен дизајн, по скица или мерка, изборот е Ваш.

На 10.10 и 24.10 Технокоп Ве кани да ги посетите и да уживате во изненадувањата кои што ќе Ве очекуваат во нивниот салон на Булевар Борис Трајковски 95А Скопје.

Бидете и Вие дел од Технокоп семејството, посетете ги на нивните роденденски денови и одберете мебел по ваш вкус со 30% попуст!

Среќен роденден Технокоп!

Останато

Од 28-ми започнува етапната исплата на јунските пензии

Објавено

на

Владата на Република Северна Македонија на последната седница ја усвои Информацијата за исплата на пензии за месец јуни 2022 година со задолжување на Фондот на пензиското и инвалидското осигурување на Северна Македонија да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 27 јуни. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Инфлацијата во Велика Британија највисока во последните 40 години

Објавено

на

Инфлацијата во Велика Британија се зголеми на 9,1 проценти на годишно ниво во мај, што е највисоко во изминатите 40 години, покажува извештајот објавен од Националната канцеларија за статистика на Обединетото Кралство. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Економиите на САД и ЕУ во пад, расте ризикот од глобална рецесија

Објавено

на

Економиите на САД и на Европската Унија покажуваат значаен пад во јуни, како резултат на порастот на цените за храната, цените на енергенсите и намалената побарувачка на останатите производи и услуги. Со тоа се зголемува ризикот за глобална рецесија. (more…)

Продолжи со читање


Популарно