Connect with us

Домашни банки

Џентлменски потег на Халкбанк: Честитки за успешната миграција до своите конкуренти!

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје уште еднаш докажа дека е институција со големи манири и почитување кон заедницата.

Веднаш по комплетирањето на процесот на спојување на двете конкурентски банки, Шпаркасе Банка Македонија и Охридска банка во една институција испрати честитки за успешно спроведената миграција.

Честито успешна миграција, Шпаркасе банка. На вашиот сплотен тим му посакуваме светла заедничка иднина. Од се срце, Халкбанк” – се вели во објавата.

Иако на банкарскиот пазар се конкуренти, сепак, како банка која во минатото извршила преземање на Зираат Банка АД Скопје, познавајќи ги предизвиците кои ги носи со себе овој процес нескромно и искрено го честиташе овој успех на Шпаркасе Банка Македонија.

Секоја чест, Халкбанк!

Домашни банки

Стопанска банка а.д. Битола започна со предвремена исплата на пензиите за октомври

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола ги известува своите клиенти пензионери кои својата пензија ја примаат преку Стопанска банка а.д. Битола и се корисници на картички, дека можат да располагаат со октомвриските пензии преку мрежата на банкомати и во трговската мрежа од денес (26.10.2021 година). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Шпаркасе Банка од денес врши предвремена исплата на октомвриските пензии

Објавено

на

Шпаркасе Банка АД Скопје ги известува своите клиенти – пензионери дека пензиите за месец октомври ќе се исплатат предвреме почнувајќи од денес (26 октомври 2021 година) во четири групи. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ТТК Банка АД Скопје: Од денес (26-ти октомври 2021 година) започна предвремена исплата на октомвриските пензии

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани корисници дека почнувајќи од денес (26-ти октомври 2021 година), ќе врши исплата на пензијата за месец октомври на пензионерите кои ја примаат својата пензија од Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на нивната денарска сметка во ТТК Банка АД Скопје. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно