Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Останато

Јубилејни кредити по повод 20 години Штедилница ФУЛМ

Објавено

на

Штедилница ФУЛМ прославува јубилеј – 20 години постоење, по тој повод своите постоечки и нови клиенти ги изненади со нова јубилејна понуда.

Станува збор за кредити на износ до 400.000 денари за кои можете да аплицирате онлајн, со фиксна камата за првите 12 месеци, рок на отплата од 36 до 84 месеци и зголемени износи без жиранти.

За се она што не зближи во изминатите 20 години, што не поврзува и што не движи напред, имаме специјална извонредна понуда за Вас – Јубилејни кредити до 400.000 денари, со низа предности:
👉 Аплицирање онлајн!
👉 Промотивна фиксна камата во првите 12 месеци!
👉 Рокови од 36 до 84 месеци!
👉 Зголемување на износите без жирант!” – се вели во објавата од компанијата.

Линк за аплицирање онлајн.

Контактирајте ја компанијата за сите прашања:
➡ преку коментар или порака на Facebook/Мessenger
➡ разговарајте онлајн со референтите преку (chat) на веб страната
➡ јавете се на телефонските броеви

 

Останато

Колку пари ќе изнесува регресот за оваа година?

Објавено

на

Регресот за годишен одмор или попознат како К-15 е задолжителен ставка која компаниите мора да им ја исплатат на своите вработени и оваа година. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Со „Digital for Entrepreneurship“ Македонија се приклучи на European SME Week

Објавено

на

Оваа среда (20.11.2019) во организација на European Business Association, Град Скопје и Piksel, а поддржана од EOS Матрикс и Тиквеш, се одржа конференцијата Европски ден на претприемачот – “Digital for Entrepreneurship“. Настан кој беше дел од European SME Week, иницијатива која во Македонија се организира 11-та година по ред. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Преку дигитализација на институциите ќе се сузбива сивата економија

Објавено

на

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, како што се Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае врз намалувањето на сивата економија. Истовремено, користејќи ја технологијата ќе се преземаат и понатамошни мерки за подобрување на фискалната транспарентност, како предуслов за фискална ефикасност. Ова се дел од темите што беа дискутирани на средбата помеѓу министерката за финансии Нина Ангеловска и гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска со заменик-директорот на Меѓународниот монетарен фонд Тао Жанг, што се одржа во Скопје, а на која присуствуваше и шефицата на Канцеларијата на Фондот во Виена, Штефани Ебле. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange