Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

ШТЕДИ, КРЕИРАЈ, ПОБЕДИ! – нов креативен предизвик за најмладите поддржан од Шпаркасе Банка и Пакомак

Објавено

на

Како што е познато, октомври е месецот на штедењето, а 31. октомври е светскиот ден на штедење. По тој повод Шпаркасе Банка и Пакомак, креираа креативен конкурс за чиста животна средина. Конкурсот е отворен од денес, 01.10.2018 и ќе трае се до 31.10.2018 година. 

Бидете креативни и создадете уметничко дело од пластика или од хартија на тема „штедење“, а Шпаркасе Банка ќе ги награди најдобрите дела со парични награди на штедна книшка.

Креативниот конкурс е наменет за децата од градинките и од основните училишта, на тема „штедење“. За да се пријавите на конкурсот, потребно е да доставите фотографија од креативната творба на електронската пошта –  marketing@sparkasse.mk , најдоцна до 31.10.2018 година.

Пријавете се и учествувајте на креативниот конкурс за да им овозможиме на децата преку забава да ја дознаат важноста на штедењето и да придонесат за чиста и здрава иднина за сите!

Доделувањето на наградите ќе биде на 04.11.2018 во емисијата „Горе долу, сите сме еднакви“, со Ивце Пивце.

Домашни банки

Од оваа есен нови кредитни производи на Еуростандард банка

Објавено

на

Со доаѓањето на есента животните трошоци нагло растат, трошоците поврзани со новата училишна година мораат да бидат подмирени, школарината за новата студентска година да биде платена, средствата потрошени за годишниот одмор да се надокнадат. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нови кредитни линии на НЛБ Банка АД Скопје

Објавено

на

НЛБ Банка АД Скопје информира дека воведe две нови кредитни линии за клиенти-правни лица за реализација на долгорочни инвестициони проекти. Понудата е креирана како резултат на следење на трендовите и случувањата на пазарите во земјата и странство и прилагодување кон потребите на нашите клиенти со цел константна поддршка на нивниот раст и развој. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Охридска Банка АД Скопје склучи договор за заем со ЕБОР

Објавено

на

Охридска Банка АД Скопје преку соопштение на Македонската Берза ја информира јавноста за склучен договор за кредит со Европска банка за обнова и развој од Програмата за поддршка на зелена енергија во износ од 4 милиони евра на период од 5 години, со грејс период од 2 години и полугодишни отплати. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange