Connect with us

Домашни банки

Шпаркасе Банка: Релокација на експозитура Кисела Вода

Објавено

на

Шпаркасе Банка ги известува своите почитувани клиенти дека експозитурата Кисела Вода на ул. Сава Ковачевиќ бр.10 на ден 20.01.2023г. (петок) ќе работи со скратено работно време од 08:00 до 12:00 часот поради преселба на нова локација.

За сите потреби, од Шпаркасе Банка замолуваат клиентите да ја посетат најблиската експозитура 11 Октомври на ул. 11 Октомври бр. 34 со работно време од 08:00 до 16:00 часот.

Експозитурата Кисела Вода на новата локација ќе биде лоцирана на ул.Божидар Аџија бр.3, која ќе започне со работа од понеделник 23.01.2023г, со работно време од 08:00 – 16:00 ч.

Домашни банки

Комерцијална банка со донација на 6.000.000 денари ќе помогне за спас на преживеаните по разорните земјотреси во Турција и во Сирија

Објавено

на

„Нашите мисли се со семејствата на настраданите од разорните земјотреси во Турција и во Сирија, на кои им изразуваме длабоко сочувство и се молиме за спас на луѓето кои сѐ уште се под урнатините”, велат од Комерцијална банка. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Во Халкбанк отворена донаторска сметка за помош за настраданите од катастрофалниот земјотрес во Туркије

Објавено

на

Во Халкбанк АД Скопје отворена е донаторска сметка за помош за настраданите од катастрофалниот земјотрес што го погоди централното подрачје на Кахраманмараш-Пазарџик во Туркије. Сите кои сакаат да донираат средства, уплатата можат да ја направат на сметката 270-0641538507-69, со назнака МАТТО ПОМОШ ЗА НАСТРАДАНИТЕ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО РЕПУБЛИКА ТУРКИЈЕ. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк ги зголеми платите на своите вработени во просек за 14%

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје изврши генерално покачување на платите на сите, над 700 вработени во банката на ниво на просек од 14%, со што најзначително се влијае на пораст на најниската плата во банката. Со ова Банката уште еднаш ја потврди својата грижа за обезбедување континуиран развој и мотивација на вработените кои се еден од главните чинители на успешното работење на банката. (more…)

Продолжи со читање

Популарно