Connect with us

Домашни банки

Шпаркасе Банка Македонија со Јавен повик за учество во проектот Практиканство 3.5

Објавено

на

Шпаркасе Банка Македонија, во соработка со Агенцијата за вработување учествува во проектот Практикантство 3.5, со што се овозможува стекнување практично знаење и вештини на млади лица во времетраење од 6 месеци.

Условите за аплицирање се:

• дипломирани економисти, правници и ИТ-инженери;

• до 34-годишна возраст;,

• без работно искуство;

• без претходно учество во проект на АВРМ за обуки или практикантство

Доколку сте заинтересирани, можете да аплицирате на hr@sparkasse.mk со тоа што ќе ја доставите вашата кратка биографија и мотивационо писмо.

Домашни банки

Халкбанк АД Скопје наградена од Commerzbank AG Frankfurt

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје е добитник на наградата “STP Excellence Award “ за 2017 од Commerzbank како признание за квалитет и брзина во процесирање на меѓународните плаќања. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка АД Скопје наградена од Commerzbank AG, Frankfurt

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје е добитник на наградата Commerzbank’s STP Excellence Award за 2017 година, како признание за брзината и квалитетот на меѓународните плаќања. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ЕБОР ќе ги финансира домаќинствата со 4 милиони евра за зголемување на енергетската ефикасност

Објавено

на

Преку Програмата за поддршка на зелената економија (ГЕФФ) што ќе биде презентирана денес во хотелот Александар Палас, Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) започнува со финансирање на домаќинствата за зголемување на нивната енергетска ефикасност. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange