Connect with us

Домашни банки

Шпаркасе Банка изврши измена и дополнување на Тарифата за надоместоци и услуги за правни лица

Објавено

на

Шпаркасе Банка ги известува своите почитувани клиенти дека од 01.09.2022 година изврши измена и дополнување на Тарифата за надоместоци и услуги за правни лица.

Измените за правни лица се направени во делот на Платен промет во земјата.

Тарифите за надоместоци и услуги за правни лица се поставени на web страната на Банката и може да ги погледнете на следниот линк.

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно