Connect with us

Домашни банки

Шпаркасе Банка: Известување за ново викенд работно време!

Објавено

на

Шпаркасе Банка АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека почнувајќи од 10.09.2022 година, експозитурата Центар (на ул. Даме Груев бр. 7 – Беко) започна со работа во сабота.

Експозитурата работи со редовно работно време од понеделник – петок од 08:00 до 16:00 часот и сабота од 09:00 до 13:00 часот.

Експозитурата Централа 2, лоцирана на ул. Македонија бр.34 почнувајќи од 10.09.2022 година, нема да работи во сабота.

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно