Connect with us

Домашни банки

Шпаркасе Банка: Експозитура Гостивар ќе биде привремено затворена

Објавено

на

Шпаркасе Банка Македонија ги известува своите почитувани клиенти дека експозитурата на Банката во Гостивар (ул. Илинденска бр.12) од денес (10.08.2021 година – вторник) ќе биде привремено затворена, поради надградба на мрежа.

Се замолуваат клиентите да се обратат во најблиската експозитура на Шпаркасе Банка Македонија на ул. Илинденска бр.109 (Гостивар) која ќе работи со редовно работно време од понеделник до петок од 08 до 16 часот.

Во меѓувреме, на располагање на клиентите им стојат алтернативните канали за извршување на секојдневните трансакции и услуги, како што се банкомат, мобилно и електронско банкарство или Sparky вибер чет асистентот.

Домашни банки

НЛБ Банка со промотивна кампања за потрошувачките кредити до крајот на годината

Објавено

на

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, НЛБ Банка подготви промотивна кампања за потрошувачките кредити. Овој декември клиентите ќе можат да ги реализираат своите планови благодарение на промотивната понуда со подолг рок на отплата, едноставна процедура и низа други придобивки. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка засади дрвја во знак на успешна реализација на GEFF програмата за финансирање зелена економија

Објавено

на

Комерцијална банка ја обележа успешната реализација на GEFF програмата за финансирање на зелената економија во Западен Балкан со засадување дрвја во Скопје. Педесет дрвја од видот каталпа се донација од Европската банка за обнова и развој, Европската Унија, Австрија и од четири банки од земјава, меѓу кои е и Комерцијална банка, а се израз на нивните стремежи за позеленување на градот Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Потрошувачки и станбени кредити од Комерцијална банка со осигурување од Триглав

Објавено

на

Комерцијална банка понуди потрошувачки и станбени кредити со уште поповолни услови – обезбедени со полиса за животно осигурување или за осигурување при неможност за отплата од осигурителните компании на
групацијата Триглав. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно