Connect with us

Домашни банки

Шпаркасе банка го организира 7-миот Erste Investors Breakfast

Објавено

на

Шпаркасе банка денеска го организира седмиот  Erste Investors Breakfast.

Како што информираат од банката, на настанот свое обраќање ќе имаат министерката за финансии Нина Ангеловска, гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска, како и претседателот на Управниот одбор на Шпаркасе банка Македонија, Глигор Бишев.

Настанот ќе се одржи во хотелот Александар Палас, со почеток во 10 часот.

На настанот ќе бидат присутни бројни аналитичари и експерти од оваа реномирана банкарска групација, како и од финансискиот сектор во земјава.

Домашни банки

Измени во Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје

Објавено

на

ТТК Банка преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување односно Надзорниот одбор на Банката. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка а.д. Битола – препознатлива по поддршката на бројни спортски настани

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола е веќе препознатлива по значајната поддршка која ја дава за развивање и одржување на спортската култура и спорскиот дух во земјава. Покрај тоа што е единствената банка која е спонзор на Wizz Air Скопскиот маратон 2020 и Женската трка, оваа година банката стана дел и од најважниот и најголем спортски настан во градот Битола – трката ТРЧАЈ БЕ. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка со известување за предвремена исплата на септемвриските пензии

Објавено

на

НЛБ Банка ги известува своите клиенти – пензионери дека ќе ги исплати септемвриските пензии на 28 – ми септември (понеделник). (more…)

Продолжи со читање

Популарно