Connect with us

Компании

Цукерберг бесен на Apple, барал од вработените да користат само Android уреди

Објавено

на

Извршниот директор на Facebook, Марк Цукерберг им нареди на своите менаџери да почнат да користат исклучиво Android уреди, објави Њујорк Тајмс.

Оваа одлука дојде откако директорот на Apple, Тим Кук ја критикуваше социјалната мрежа во едно интервју и изјави дека Facebook е сервис кој заработува од нашиот личен живот.

Во своите коментари, Кук одби да одговори што би направил кога би се наоѓал на местото на Марк Цукерберг, кој се соочува со бројни скандали во врска со протекување на личните податоци на корисниците, но напомена дека “тој никогаш не би се нашол во таква ситуација”.

Овие коментари го разбеснеа Цукерберг, поради што им нареди на своите вработени да користат исклучиво Android уреди – бидејќи во прашање е најпопуларниот оперативен систем на светот.

Сепак, се чини дека сите не ја сфатија сериозно оваа препорака, бидејќи социјалните мрежи открија дека неколку клучни луѓе и натаму го користат iPhone.

Компании

Оглас за вработување во Пивара Скопје

Објавено

на

Пивара Скопје за своите потреби објавува оглас за вработување на комерцијалист во Кичево.

Работна позиција исполнета со комуникација, предизвици, проектни и работни задачи и можности како за личен така и за кариерен развој. (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Медиа Хаус

Објавено

на

Медиа хаус маркетинг и комуникации објавува оглас за вработување за следните позиции: (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Пивара Скопје

Објавено

на

Пивара Скопје отвори оглас за вработување на Трејд маркетинг менаџер за канал на продажба, работна позиција исполнета со предизвици, проектни и работни задачи, наменски обуки и можност за личен и кариерен развој. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange