Connect with us

Домашни банки

Централна кооперативна Банка со известување за скратено работно време

Објавено

на

Централна кооперативна Банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека врз основа на Одлуката за изменa на Одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Северна Македонија (Сл.Весник на РСМ бр.92 од 06.04.2020 година) се определува работно време на организационите единици и делови во Банката и тоа:

За сите организациони единици и делови во Банката работното време започнува во 08:00 часот и завршува 14:30 часот, освен за Филијала Куманово каде работното време започнува во 07:30 часот и завршува во 14:30 часот.

Организационите единици и делови на Банката во сабота нема да работат.

Домашни банки

Благодарница до Комерцијална банка за донацијата на 6.000.000 денари за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија

Објавено

на

Солидарноста и хуманоста во Комерцијална банка не познаваат граници, особено кога сме сведоци на трагедии од големи размери, какви што беа земјотресите што ги погодија Турција и Сирија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

2,2 милиони успешни трансакции во 2022 година со е-commerce од Комерцијална банка

Објавено

на

Е-продавницата стана задолжителна алка во синџирот кој продуцира успешни бизниси во денешното дигитално време. Пред и по Covid-пандемијата веќе ништо не е исто и затоа онлајн продажбата освојува сѐ повеќе купувачи. Токму затоа и Комерцијална банка е особено горда на својот придонес за развојот на е-трговијата во земјава. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка генерален покровител на престижната награда „Роман на годината“ и за 2022

Објавено

на

Празникот на македонското литературно творештво, манифестацијата „Роман на годината“, секоја година е повод за нова гордост и нов подвиг на целокупната културна дејност во земјава. Токму затоа Комерцијална банка е особено горда што шеста година по ред е генерален покровител на престижната награда „Роман на годината“, која годинава ќе му се додели на романот „Вистинита но не многу веројатна историја за семејството Пустополски за куќата покрај Вардар и за четирите прстени“ од академик Влада Урошевиќ, во издание на „Арс Либрис“. (more…)

Продолжи со читање

Популарно