Connect with us

Форекс

Цената на нафтата повторно се намали

Објавено

на

Цените на нафтата на меѓународните берзи се намалија под 91 долар за барел поради стравувањата дека зголемувањето на каматните стапки во САД ќе предизвика рецесија, што ќе ја намали побарувачката на нафта.

На лондонската берза цената на барел нафта за испорака во ноември се намали за 1,18 долари во споредба со претходниот ден и се тргуваше за 90,82 долари.

На американската берза барел нафта за испорака во октомври поевтини за 1,31 долари и се тргуваше за 84,42 долари. Додека цената на барел нафта за испорака во ноември се намали за 1,33 долари во споредба со вчера и се тргуваше 84,03 долари.

Форекс

Доларот се повеќе ја зголемува својата вредност – Колку чини во моментов?

Објавено

на

Во центарот на светските случувања е растот на американскиот долар и глобалните каматни стапки. (more…)

Продолжи со читање

Форекс

Доларот со секој нов ден ја зголемува својата вредност!

Објавено

на

На девизниот пазар вредноста на доларот во однос на кошницата валути се движи блиску до највисоките нивоа во последните 20 години. (more…)

Продолжи со читање

Форекс

Најмоќната берза во пад петти ден по ред

Објавено

на

На Волстрит во понеделникот берзанските индекси паднаа петти ден со ред, при што „Dow Jones” потона, бидејќи вложувачите стравуваат дека агресивното зголемување на клучните каматни стапки на американската централна банка Federal Reserve (Fed) ќе ја турнат економијата во рецесија. (more…)

Продолжи со читање

Популарно