Connect with us

Домашни банки

Халкбанк со поддршка за македонските ракометари на претстојното Европското првенство

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје е верен пријател на македонскиот ракомет со желба да се продолжи со успешните настапи на големите натпреварувања. Така ќе биде и годинава, на претстојното Европско првенство во ракомет кое што започнува денес и на кое домаќини ќе бидат три земји (Австрија, Шведска и Норвешка).

Како банка чиј главен фокус се луѓето, ја препознава вредноста и големината на македонскиот ракомет, па затоа е тука да даде поддршка. Посветеноста, натпреварувачкиот дух и тимската работа и колективот се работи кои се препознатливи за македонските ракометари, а во тие вредности верува и Халкбанк АД Скопје.

Македонските ракометари својот прв натпревар ќе го играат со Украина на 10ти јануари (утре) со почеток во 20:30 часот.

Халкбанк повикува сите заедно да им дадат поддршка на репрезентативците и да ги бодрат на претстојните натпревари!

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно