Connect with us

Домашни банки

Халкбанк го промени работното време на филијалите и експозитурите

Објавено

на

Халкбанк со ново работно време на филијалите и експозитурите:

  • Експозитурите Рамстор и ТАВ: затворени
  • Филијала Дебар: од 09.00 до 13.00 часот
  • Сите останати филијали: од 08.30 до 14.00 часот.
  • Retail Point Park: од 10.00 – 14.00

Доколку морате да одите во некоја од филијалите или експозитурите на Банката и доколку забележите луѓе кои веќе се на шалтер, почекајте надвор од филијалата додека се направи доволно место за да дојдете на ред за опслужување.

Задржете ја дистанцата која значи задржување на Вашето и здравјето на вработените.

Во интерес на здравјето на сите, Халкбанк препорачува што е можно помало движење и директен контакт во филијалите на банката, и што е можно повеќе насочување кон дигиталните канали за комуникација и за банкарски услуги.

ВажниСеЛуѓето, a за луѓето, најважно е здравјето!

Домашни банки

Благодарница до Комерцијална банка за донацијата на 6.000.000 денари за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија

Објавено

на

Солидарноста и хуманоста во Комерцијална банка не познаваат граници, особено кога сме сведоци на трагедии од големи размери, какви што беа земјотресите што ги погодија Турција и Сирија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

2,2 милиони успешни трансакции во 2022 година со е-commerce од Комерцијална банка

Објавено

на

Е-продавницата стана задолжителна алка во синџирот кој продуцира успешни бизниси во денешното дигитално време. Пред и по Covid-пандемијата веќе ништо не е исто и затоа онлајн продажбата освојува сѐ повеќе купувачи. Токму затоа и Комерцијална банка е особено горда на својот придонес за развојот на е-трговијата во земјава. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка генерален покровител на престижната награда „Роман на годината“ и за 2022

Објавено

на

Празникот на македонското литературно творештво, манифестацијата „Роман на годината“, секоја година е повод за нова гордост и нов подвиг на целокупната културна дејност во земјава. Токму затоа Комерцијална банка е особено горда што шеста година по ред е генерален покровител на престижната награда „Роман на годината“, која годинава ќе му се додели на романот „Вистинита но не многу веројатна историја за семејството Пустополски за куќата покрај Вардар и за четирите прстени“ од академик Влада Урошевиќ, во издание на „Арс Либрис“. (more…)

Продолжи со читање

Популарно