Connect with us

Домашни банки

Халкбанк во комплексот МИДА ја отвори втората ВИП корпоративна филијала

Објавено

на

Халкбанк, како кориснички ориентирана банка, ја отвори својата втора ВИП корпоративна филијала со која на големите клиенти им овоможува уште поквалитетна, побрза, персонализирана и достапна услуга во сите сегменти на банкарското работење.

Новата филијала, која веќе почна да ги нуди своите услуги, е лоцирана во комплексот МИДА во Скопје и во неа сите големи компании, клиенти на банката, можат да добијат персонализирано корпоративно и лично банкарство и брза услуга.

Првата ВИП корпоративна филијала банката ја отвори уште во 2012 година, само година дена по стартот со работа во Северна Македонија под брендот Халкбанк.

За Халкбанк, како лидер во понуда на персонализирани банкарски услуги и воведување нови технологии, задоволството на клиентите е главна цел и овој принцип се применува во сите активности сè со цел ефикасно да се одговори на нивните потреби.

Домашни банки

Огромно срце за сите на точак – нов #ВозиПравоВозиЗдраво предизвик за #НеделаНаМобилност

Објавено

на

Овие денови пред 6 години Стопанска банка АД – Скопје го организираше првото издание на „Вози право, вози здраво“ и почна да ја „вози“ заедно со своите поддржувачи оваа приказна за грижа за нашата животна средина и за развој на вело културата! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Експозитурата на УНИБанка во Охрид отсега на нова локација со нов и модерен изглед

Објавено

на

УНИБанка ги известува своите клиенти дека експозитура Охрид е преселена на нова локација во помодерни простории со цел подобрување на корисничкото искуство.  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка спонзор на ИФФК „Браќа Манаки“

Објавено

на

Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ со целата своја уметничка вредност годинава се враќа во Битола со своето 42-ро издание. Филмските уметници и нивните љубители од 16 до 21 септември во Битола, преку една хибридна форма, ќе имаат можност да уживаат во програмата на фестивалот која содржи 10 долгометражни и 10 кратки филмови.

(more…)

Продолжи со читањеПопуларно